Sarsala koyu, ve Sarsala sahili gezi rehberi.

/ 28 Eylül 2019 tarihinde eklendi 28 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 110 okunma / yorumsuz
Sarsala koyu, ve Sarsala sahili gezi rehberi.

Sarsala Koyu yeşil ile mavinin oluştuğu renk uyumunu görmek, aile boyu muhteşem bir deniz günü geçirmek için gidilebilecek en güzel koy kesinlikle Sarsala Koyu olmalıdır.

Sarsala Koyu betonlaşmanın olmadığı, denizin ve çam ormanlarının bir arada olduğu görülmeye değer, hala bakir kalmayı başarmış mükemmel bir koy. Caretta-Caretta kaplumbağaları yumurtalarını bırakmak için her zaman en güzel plajları seçer, Sarsala Koyu’da nesli tükenme tehlikesi altında bu canlılarımıza ev sahipliği yapıyor. Sarsala Koyu’na aynı zamanda Sarsala Sahili’de denmekte.

Sarsala Koyu

  1. 
Sarsala Koyu Nerede?

   Muğla’nın dalaman ilçesine bağlı Kapukargın Mahallesinde bulunan Sarsala Koyu, Dalaman şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta. Koyun hemen karşısında bulunan Domuz Adası, Tersane Adası Sarsala Sahilinin güzelliğine güzellik katmakta.

  2. 
Sarsala Koyu’na Nasıl Gidilir?

   Dalaman şehir merkezinden Dalaman Havalimanı istikametine doğru ilerledikten sonra Havalimanına varmdan bir kaç km önce sağa doğru kıvrılan asfalt yol üzerinden Kapukargın istikametine doğru devam edebilirsiniz. Eğer Google haritalar üzerinden yol yardımı almak isterseniz : Sarsala Sahili, Kapukargın, 48770 Dalaman/Muğla, Türkiye şeklinde yazmanız gerekir. Sarsala Koyu olarak arama yaparsanız sizi Küçük Sarsala Koyu’na götürmeye çalışacaktır. İkisi farklı yerler. Aracınız ile gidecekler için uyarımdır son bir kaç kmde yolar çok bozuk zaman zaman tehlikeli olmaktadır.

  3. Sarsala Koyu Fiyatlar

   Eylül 2019’da otopark ücreti günlük 5 TL idi. Plajda bulunan tesiste Çay 2 TL, Gözleme 7,5 TL’den başlıyordu. Kısacası, Sarsala Koyu’nda fiyatlar oldukça uygun. Kendi yiyeceği ile gelenler için masa kiralamak mümkün fiyatı 10 TL yine şezlong kirasıda masa fiyatı ile aynı.

Kumsal

 1. Sarsala Koyu’nda neler yapılır?

  • Yüzmek

   Sarsala Koyu evinizin bir köşesini süsleyen akvaryumdan farksız bir koy. Tertemiz suyu ve kumsalıyla denizden çıkmak istemeyeceğiniz doğa harikası bir koy. Metrelerce derinliğini görebildiğiniz denizde yüzerken sizlere eşlik eden balıkları gözlemlemek mümkün.

  • Orman Yürüyüşü

   Koyun etrafını tam ormanları çevirmekte, bu nedenle denizden biraz uzaklaşmak isteyenler orman içerisinde çam ormanlarının rahatlacı konusu eşliğinde yürüyüş yapabilirler.

  • Dalış

   Eğer kendi ekipmanınız varsa, muhteşem deniz canlılarını ve balıkları keşfedebilirsiniz.

  • Tekne Turu

   Kendi aracı ile gitmek istemeyen misafirler için Fethiye veya Göcek’ten kalkan günübirlik tekne turları ile gelmek mümkün.

  • Kürek çekme

   Benim gibi yaz boyu aracınızın üzerinde bir bot taşıyorsanız, burada muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 2. Önerilerim:

  • Yanınızda getirmeniz gerekenler

   Kesinlikle plaj ayakkabısı yanınızda olsun, kumsalda ihtiyacınız olmasa bile kumsaldan uzaklaşınca ihtiyacınız olacak.

  • Deniz Gözlüğü

   Sarsala sahili bir akvaryum kadar berrak, bu nedenle yüzerken mutlaka deniz gözlüğünüz olsun ki, denizin derinliklerinde yaşayan o muhteşem canlıları görün.

  • Yiyecek – İçecek

   Her ne kadar plajda bulunan tesis fiyat olarak uygun olsada yanınızda içecek ve atıştırmalık aperitif bir şeyler bulunsun. Tesiste özellikle yüksek sezonda uzun sıralar oluyor.

  • Çocuklar için

   Kumsal tehlikeli değil ama yinede küçük çocuğunuzun can güvenliği için kolluk vb gereçler yanınızda olmasında fayda var.

  • Ne zaman gelmeliyim

   Buraya yılın 12 ayı gelebilirsiniz ama en güzel zaman yaz ayları, sonuçta yüzmek isteyeceksiniz. Yoğun sezonda yani yaz aylarında mutlaka sabah erken gelin yer bulamayabilirsiniz.

Sarsala Koyu aile boyu gelinebilecek bir koy, bu nedenle küçük çocuğu olanlar için gidilebilecek en güzel yerlerden birisi. Biraz şoförlüğünüze güveniyorsanız ulaşımdan korkmanıza gereke yok.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Tavsiye

Monte Carlo’yu Keşfedin!