Saklıgöl, Karamandere’de neler yapılır?

/ 30 Eylül 2019 tarihinde eklendi 30 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 75 okunma / 1 Yorum
Saklıgöl, Karamandere’de neler yapılır?

Saklıgöl İstanbul’un hemen yanı başında, haftasonuna kaçamakları için ideal konumu ile huzur, muhteşem manzaralar ve dinlence vaat ediyor. Saklıgöl Şile’nin Karamandere köyünde küçük ama cennet bir parça bir yer var ki hafta sonu sizlere İstanbul‘un keşmekeşliğinde kurtaracak kendinize gelmenizi sağlayacak. Şimdi boş verin başka şeyi bu cennette biraz gezinti yapalım.

Gezilerimi geçen yıllarda motorla yapmaktaydım o günlerce Şile tarafında bir hafta sonu geçirmek için gitmiştim daha önce adını pek duymadığım veya gözümden kaçan küçük ama muhteşem güzellikteki bir detayı fark ettim.

Saklıgöl

Motorla İstanbul’dan çıkalı daha 1 saat olmamıştı ki Şile kavşağına vardım, motoru kenara çekip acaba nereye gitsem diye bakarken Karamandere levhasını gördüm. Sanki böyle otoyoldan çıkıp dağın içerisine gider gibi geldi bana. Doğaçlama gezmenin bu tarafını çok seviyorum her an bir sürpriz çıkabiliyor karşına. Şile’ye daha önce çok seyahat ettim, sahilde balığını yedim o yüzden Karamandere tarafına gitmek geldi içimde ve devam ettim.

Az ileride Saklıgöl levhası çıkınca direk olarak devam ettim ve köy içerisinde daracık ve toprak yollardan geçerek iki tepenin arasında güzel bir göle vardım. İşte benim için günün sürprizi bu oldu.
Göl sağlı sollu tepelerin çevirdiği ön kısmında yüksek bir set ile kapatılmış (veya kapanmış)arka tarafı ise vadi içerisinde uzanıp giden küçük ama çevresindeki ağaçların yeşilini yüzünüze yansıtan rengi ile muhteşem bir göl.

Burada bir adet restoran var, ayrıca göl kıyısında oluşturulan piknik alanlarında kendi kahvaltınızı veya mangalınızı hazırlaya biliyorsunuz. Kendiniz uğraşmak istemiyorsanız restoran isteğiniz doğrultusunda hemen her şeyi sizlere servis edebiliyor. En son iki yıl önce ziyaret ettiğim için güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi değilim.

Saklıgöl de neler yapılır?

Bu aslında herkes için değişebilecek bir durum. Ama ilk başta kesintilik fotoğraf çekmeyi sevenler için çok güzel manzaralar bulmak mümkün. Yansıma, doğa, göl ve çevrede yaşayan onlarca kuş türünü fotoğraflamak mümkün.

Harika bir piknik alanı. Yukarıda da yazdığım gibi burada kendinizde mangal yakabilirsiniz tesisten de alabilirsiniz.

Yeşil ormanın içerisinde güzel bir yürüyüş iyi bir fikir olabilir. Karşınızda yüzünüze yansıyan göl manzarası içerisinde bir kaç saatlik yürüyüş için neler verilmez değil mi?

Saklıgöl Sonbaharda İstabul’a yakın gezilecek yerler listemizin 4. sırasında yer almakta.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Saklıgöl, Karamandere’de neler yapılır? (1 Yorum)