Özlen Plajı, Karadere, Seydikemer

/ 27 Eylül 2019 tarihinde eklendi 27 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 161 okunma / yorumsuz
Özlen Plajı, Karadere, Seydikemer

Özlen Plajı bugüne kadar gitmekten zevk aldığım en muhteşem 10 plajdan birisidir. Özlen Plajı için Patara Plajı veya Karadere Plajı’da denmektedir.

Neden farklı isimleri var açıklamak gerekirse, yerel halkın kullandığı isim Özlen Plajı. Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Karadere mahallesinde bulunduğu için Karadere Plajı’da denmekte. Bu muhteşem kumsal aynı zamanda Patara Plajı’nın devamı olduğu için buraya Patara Plajı’da denmekte.

Özlen Plajı
Özlen Plajı

Özlen Plajı Kamp veya Piknik için uygun mu?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Geniş ve uzun bir kumsal, fakat plaja kadar araçla girmek yaz aylarında yasak, bunun nedeni Caretta-Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı olması.
Plajda bulunan tesis içerisinde kendi çadırınız var ise kamp yapabilirsiniz. Günlük 50 TL civarında bir ücret ödeyerek hem çadırınızı kuracağınız alan hemde tesisin duş tuvalet gibi hizmetlerinden faydalanmak mümkün.

Karadere Plajı

Özlen Plajı nasıl bir yer?

Gözünüzün alabildiği kadar uzun, geniş, ince kumlu plaj yapısı, sığ ve dalgalı denizi var. Sörf yapmak isteyenler için bulunmaz bir plaj diyebilirim. Çok sığ bir deniz yapısı var buda demek olurki çocuklarınız rahatlıkla harika bir deniz günü geçirebilir.

Plajın hemen başladığı noktada koca bir nehir deniz ile buluşuyor. Denizden çıkıp hemen tatlı suda denize girmek, sazlıkların arasında dalmak çok iyi bir fikir olabilir. Ayrıca Likya Yolu’nda yürüyüş yapan gezginlerde buradan Letoon Antik Kenti’ne doğru gitmekteler.

Ücretsiz park alanı mevcut, aracınızı park edip 50 metre yürürseniz uçsuz bucaksız plaj ile buluşabilirsiniz.

Önerilerim

  1. Öncelikle yanınızda yüyecek içecek almanızı öneriyorum.
   Şezlong veya şemsiye kiralama hizmeti olsada, tesisten plaja taşımaktansa araçtan plaja taşımak arasında hiç bir fark yok.
  2. Güneşlemek veya oturmak için yanınızda bir şeyler bulundurmanızda fayda var.
  3. Denizden sonra tatlı su nehrinde duş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  4. Küçük çocuklu aileler için kumsalda oynayabilecekleri oyuncaklar iyi bir fikir olur. Hemde sıkılmazlar.
  5. Eğer bütün gün kalacaksanız nehirden biraz uzak noktalara gidin ki deniz suyu nehre yakın soğuk olabiliyor. İlk başlarda rahatsız etmesede belirli bir zaman sonra üşüdüğünüzü anlıyorsunuz.

Nasıl Gidilir?

Fethiye – Kaş yolu üzerinden gelenler Kınık merkezine saparak, Karaköy, Kumluova, Karadere yönünde devam edin. Karadere girişinden itibaren aynen ana cadde üzerinden devam ederseniz o yol sizi kıvrıla kıvrıla plaja götürecektir.

 

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.