Kıdrak Plajı, Ölüdeniz

Kıdrak Plajı, Kumsal

Kıdrak Plajı çocukluğumdan bu yana Fethiye’nin en güzel plajı olarak nitelediğim ve her zaman Kıdrak Plajı na gitmek için can attığım muhteşem bir plaj kendisi.

Daha önceleri Kıdrak Plajı olarak bilsekte şimdi adı Kıdrak Tabiat Parkı oldu değişen ne var derseniz eskiden ücret ödemeden gidip yüzebiliyor, kamp yapabiliyorken şimdi 2019 yılı itibari ile 24 TL günlük otopark parası vermek zorunda kalıyoruz. Yada aracı ile gelmek isteyenler için 8 TL giriş ödemek zorunda kalması gibi.

Sahil Manzarası

Ücretli girişleri bir yerde seviyorum çünkü en azından temizlik yapılıyor, çöplerin arasında denize girmeyi kim sever ki. Ne yazık ki her tatilci anıları ile birlikte çöplerinide alıp gitmiyor. Bu kadar laftan sonra başlayalım mı Kıdrak Plajı hakkında bilgiler vermeye.

Ölüdeniz’den Faralya yoluna girdiğimizde yaklaşık 3 km sonra sağımızda plaj, solumuzda muhteşem çam ormanlarının olduğunu görürüz. Plajın bembeyaz kumsalı (çakıllı) renk bizlere tropik okyanus adalarında olduğumuzu hissettirse de burası Ölüdeniz’in az bilinen Kıdrak plajı hatta yeni adıyla Ölüdeniz Kıdrak Tabiat Parkı.

Kıdrak Plajı nasıl bir yer?

Kıdrak Plajı nasıl bir yer sizlere açık sözlülükle abartmadan anlatmak istiyorum. Eğer aracınız ile gelecekseniz 2019 yılı fiyatı günlük 24 TL, bu fiyat Ölüdeniz merkezinde 25 TL idi. Şezlong ve şemsiye kiralama imkanınız var, yanlış hatırlamıyorsam şezlong artı şemsiye 15 TL. Plaj çakıllı zaman zaman taşlı olduğu için deniz ayakkabısı ile girmenizi öneririm.

Kıdrak Plajı’nın Kumsal & deniz manzarası

Eğer küçük çocuğunuz varsa hele ki birde yüzme bilmiyorsa biraz tehlikeli olabilir çünkü deniz bir kaç adım ilerledikten sonra hemen derinleşiyor. Önü açık denize baktığı için bazen dalgalı olabiliyor.

Kıdrak Plajı’nda yeme içme:

Kıdrak Plajı’nda yiyecek içecek bulmak mümkün tabi ki fiyatlar çok uçuk olmasada pahalı gelebilir o nedenle önce menüden fiyatlara bakın ve daha sonra sipariş verin. Kendi yemeğinizi getirebilirsiniz buna izin verilmekte. Hatta kendi sandalyenizi falan da getirebilirsiniz.

Kıdrak Plajı’nı önerir misiniz?

Eğer yüzme bilmeyen veya çok küçük çocuğunuz var ise önermem. Bazen dalgalar bir yetişkini dahi kenera sürükleyebiliyor. Ayrıca deniz bir anda derinleşiyor buda yüzme bilmeyenler ve çocuklar için bir hayli sorun olabilir. Onun haricinde kesinlikle öneriyorum. Muhteşem manzarası ve temiz denizi ile güzel bir deniz günü geçirebilirsiniz.

Kıdrak Plajı nerede ve nasıl gidilir?

Fethiye’den Kalkan Ölüdeniz Faralya dolmuşlarıyla, kendi aracınızla Ölüdeniz’den LykiaWord veya Faralya yoluna devam ederseniz 3km sonra sağ tarafınızda muhteşem kumsalıyla sizlere merhaba diyecektir.

Paylaşmak ister misin?

Bu makale son değiştildi Eylül 23, 2019 9:56 am

Jaseph: Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorumları Göster (0)