İztuzu Plajı ve İztuzu Plajı’nın muhteşem kumsalı

/ 23 Eylül 2019 tarihinde eklendi 12 Aralık 2019 tarihinde güncellendi. / 61 okunma / yorumsuz
İztuzu Plajı ve İztuzu Plajı’nın muhteşem kumsalı

İztuzu Plajı benim en çok sevdiğim ve her gittiğimde daha fazla hayran kaldığım plajların en başında gelir. İztuzu Plajı için diyebileceğim tek şey muhteşem olacaktır.

Yıllar önce bir seyahat dergisine İztuzu Plajı plajı hakkında bir makale yazmıştım ve orada demiştim ki Patara Plajı’nın küçük kardeşi. Evet hala bu fikrimin arkasındayım.

"<yoastmark

Neden İztuzu Plajı’na gitmeliyim?

İztuzu Plajı’na mutlaka gitmelisiniz çünkü İztuzu Caretta-Caretta kaplumbağaları ile ünlü, eğer erken saatlerde orada olursanız nesli tükenmekte olan kaplumbağaları yerinde görme fırsatınız olacaktır. Ayrıca plaj ince kumlu ve hemen derinleşmeyen hatta 50 – 10 metre gitseniz bile su derinliği hala boy hizanızda olacaktır. Önü açık deniz olmasına rağmen rahatsız edecek kadar çok dalga olmuyor, var olan dalgalar sizi eğlendirecektir. Eğer yüzme bilmiyorsanız yada yüzme bilmeyen çocuğunuz varsa İztuzu tam size göre bir plaj olacaktır.

"<yoastmark

İztuzu Plajı’nda fiyatlar nasıl?

2019 yazında bir çok plaj gezdim içlerinde en uygun olanının İztuzu Plajı olduğunu söyleyebilirim. Biz günlük otopark ücreti 10 TL ödedik yine 1 şemsiye 2 şezlong kiraladık ve bunun için günlük 15 TL ödeme yaptık. Plajın hemen arka tarafına kadar aracımızla gelebildim, aracımla aramda sadece 3 dakika yürüme mesafesi vardı.
Sahilde yeme içme için tesis var ve orada da gördüğüm kadarıyla çalışanlar çok ilgili ve fiyatlarda oldukça ekonomik. Şu kadarını söylemek isterim bir şişe su 2,5 TL, kutu kola 5 TL, devamına siz empati kurabilirsiniz.

İztuzu Plajı’nda piknik yapabilir miyim?

Piknikten kasıt yanınızda getirdiğiniz yiyecekler ise evet bunu plajda yiyebilirsiniz ama söz konusu mangal ise buna izin verilmiyor. Mangal yapmak isteyenler için ayrı bölüm olduğunu duydum ama ben o noktaya gitmedim ama kesinlikle sahilde mangal yasak.

"<yoastmark

İztuzu Plajı’na en kolay nasıl giderim?

İztuzu’na ulaşım hiçte zor değil ama nereden gelmek istediğinize bağlı. Eğer Dalyan tarafından gelecekseniz Dalyan’dan kalkan dolmuş tekneler ile 20 TL karşılığında 30 dakikalık yolculuk ile varmak mümkün. Tabiki bu 20 TL gidiş dönüş fiyatı dönüşte aynı bileti göstererek geri dönebilirsiniz.

Ortaca tarafından gelecekler için Ortaca’dan kalkan dolmuşlar ile gelinebilir. Yine Ortaca’dan kendi aracınız ile 25 dakika gibi bir zamanda ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgi:

Plajı sabah 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında açık onun harici zamanlarda plaja giriş çıkış yasak.

 

İztuzu Plajı için hazırladığımız kısa videomuz için. https://youtu.be/h7UOQBDqxTo

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.