Günlüklü Koyu Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

Günlüklü Koyu

Günlüklü Koyu için artık bakir bir koy demek yanlış olur ama hala o muhteşem güzelliğini koruyan doğa harikası bir koy olarak beni hayran bırakıyor.

Günlüklü Koyu Hakkında

Günlüklü Koyu’na Giriş

Günlüklü Koyu Türkiye’nin en güzel iki denizinin birbirine karıştığı, dünyanın en özel ormanlı olan Günlük ağaçları ile kaplı koyu yeşil bir atmosferin, lacivertimsi deniz ile buluştuğu yerdir.Bakir doğası kristal kadar berrak denizi, sanki el değmemiş gibi duran doğası ile tatilinizde sizlere huzur, mutluluk ve tertemiz havası ile hayallerinizin ötesine taşıyan cennetvari bir güzellik.

Günlüklü Koyu Nerede?

Fethiye – Göcek yolunun yaklaşık 15. kilometresinde bulunan Günlüklü Koyu dünyada eşine az rastlanılan Günlük ormanı ile kristal kadar berrak denizin buluştuğu eşsiz bir koy. Günlüklü plajı gün boyunca karadan kamp için gelenlerin dışında piknikçi veya yüzmek amaçlı gelen misafirlere ilave olarak günübirlik tekne turları ile gelen konuklarını ağırlıyor. Deyim yerindeyse plaj yaz aylarında tıklım tıklım dolu.

Günlüklü Koyu Kamp

Günlüklü Koyunda kamp yapmak isteyenler için elektrik, su wc gibi temel ihtiyaçlarını giderebilecekleri alanlar var. Buda Günlüklü Koyunun muhteşem doğasına ve plajına dünyanın her yerinden gelen tatilcilerin uğradığı bir turizm merkezi haline gelmesini sağlıyor. Düşünsenize bakir bir doğa, tertemiz deniz suyu, parıldayan bir güneş, muhteşem bir kumsal insan tatilden başka ne bekler ki.

Günlüklü Koyu hakkında ip uçları

Günlüklü Koyu Kumsalı

Göcek tarafından gelecekler biraz daha şanslı çünkü Göcek tarafından gelen tatilciler Günlüklü Koyuna girmeden önce tablosal bir manzara ile karşılaşıyor.  Bu manzarayı resmetmek istetenler (makalenin kapak fotoğrafı) hemen yol kenarında bulunan dinlenme alanına araçlarını çekerek bu manzarayı ölüsüzleştiriyor. Fethiye tarafından gelenler 500 metre fazla yol almayı göze alabilirlerse bu harika manzarayı izleme fırsatı bulabilirler. Manzara keyfinin ardından tekrar geri dönerek Günlüklü Koyunun rüyasal güzellikleri ile tanışabilirler.

Günlüklü Koyu’na nasıl gidilir?

Göcek ve Fethiye’den kalkan tekne turları ile gelmek mümkün fakat kendi aracınız ile hatta burada en az bir gün kalmanız bu muhteşem güzelliğin her anını yaşamanız demek. Burada güneş bir başka güzel doğar ve bir başka güzel batar.

Fethiye Göcek veya Göcek Fethiye dolmuşları buraya ulaşım için kullanılabilir beye Fethiye şehir merkezinden kalkan Fethiye, Yanıklar, Günlüklü dolmuşları sizi bu eşsiz cennet ile tanıştırabilir.

Günlüklü’de Konaklama

Günlüklü Koyunda konaklama için iki alternatifiniz var; ilki çadır veya kamp yapmak diğeri ise The Bay Beach Hotel’de konaklama. Ama bizim önerimiz Günlüklü Koyu’nun tertemiz havasını ciğerlerinize çekmek, bu muhteşem atmosferi hissetmek isterseniz, kamp yapın.

Fethiye veya Göcek tatilinizde bu cennetvari güzelliği keşfetmeniz gerektiğini, buranın tertemiz havasından kocaman bir nefes içinize çekmeniz gerektiğini, tertemiz denizinde yüzmeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

Günlüklü Koyu Ücretleri:

Giriş ücreti 24 TL, iki şezlong iki şemsiye fiyatı 60 TL. Bence bu tür ihtiyaçlarınızı yanınızda getirin, ama yinede bu karar tabiki sizin.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph: Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.