Fethiye Mavi Yolculuk

Fethiye Mavi Yolculuk

Fethiye mavi yolculuk yapmak için illaki bir tekne sahibi olmanız gerekmiyor, Fethiye körfezinde oldukça ekonomik fiyatlara tekne kiralamak mümkün. Mavi yolculuk tutkusu olanlar için Türkiye’nin olabilecek en güzel yeri, mavi yolculuk aşıklarını Fethiye kıyılarında bekleyen cennetler olduğunu unutmamak gerek.

Eğer mavi tutkunu birisi olduğunuzu ve bu tutkunuzdan vazgeçemiyorsanız her gün yeni yerler yeni mavilikleri keşfetmeyi seviyorsanız ve Fethiye’de hiç mavi yolculuk yapmamışsanız emin olun ki çok şeyler kaybetmişsinizdir.
Fethiye Mavi yolculuk için Türkiye’nin en ideal yerlerinden birisidir. Onlarca ada, koy, körfez, yamaçlarında yemyeşil çam ağaçlarıyla görülmeye değer bir yer olduğunu hatırlatmak isterim. Eğer ki seyir defterinizde Fethiye yoksa, bilin ki o seyir günlüğünde çok şeyler eksik demektir.

Farklı tasarımı ile Amintas Teknesi

Fethiye bulunduğu konum itibariyle yat gezileri ve tekne turları için oldukça elverişlidir. İrili ufaklı onlarca koy ve adalar ile Mavi yolculuk tutkunları için vazgeçilemeyen bir yerdir. Özellikle Göcek Mavi yolculuk yapan teknelerin en önemli uğrak yerlerinden birisidir.

Fethiye Mavi Yolculuk : Günübirlik tekne turları

Türkiye’nin yat turizmi açısından adından en çok söz ettiren bir konuma sahiptir. Dev yat limanı ile mavi yolculuk yapan teknelerin durakladığı hatta burada günlerce kaldıklarını hepimiz biliriz. Ayni zamanda Fethiye Yat Limanı da yaz kış doludur buda Fethiye’nin yat turizmi açısından önemini göstermektedir.

Çevrede bulunan adalar ve koylarda demirleyen yatçılar günlerini burada çok güzel şekilde geçirmektedirler. Fethiye körfezi açık denize kapalı bir körfez olduğu için özellikle fırtınalı havalarda yatçıların en önemli sığınma yerlerinden birisidir.

Fethiye, Ölüdeniz ve Göcek’ten kalkan günübirlik teknelerle çevredeki adaları ve koyları gezebilirsiniz. Sabah 10 sıralarında hareket eden bu tekneler aksam üstü saat 18.00 sıralarında Fethiye körfezine geri dönmektedirler. Yâda küçük boydaki kiralık teknelerden kiralayıp birkaç gün denizde kalabilirsiniz.

Ölüdeniz’den kalkan tekneler Kelebekler Vadisi tarafına giderken Fethiye’den kalkan tekneler de çevrede bulunan koyları ve adaları ziyaret etmektedirler yine Göcek hareketli teknelerde Göcek çevresinde bulunan onlarca koyu görmenize olanak sağlamaktadırlar.

Fethiye Mavi yolculuk için çok ideal bir yerdir. Eğer yolunuz Fethiye’ye düşerse, Fethiye’de tatil yapmak isterseniz mutlaka günübirlik bir tur bile olsa Mavi yolculuk yapın görmeye değer yerlerin olduğunu göreceksiniz.

Paylaşmak ister misin?

Bu makale son değiştildi Ekim 5, 2019 5:44 am

Jaseph: Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.