Dalyan gezilecek yerler ve Dalyan’da balayı tatili!

/ 21 Eylül 2019 tarihinde eklendi 21 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 33 okunma / yorumsuz
Dalyan gezilecek yerler ve Dalyan’da balayı tatili!

Dalyan gezilecek yerler veya Dalyan’da tatil imkanları hakkında bilgiler vermeden önce sizlerele biraz Dalyan’ı konuşalım mı?  Dalyan’ı bilir misiniz? Dalyan’ın tam içerisinden geçen bir nehir tamda denize dökülmeye az bir yer kala labirenti andıran sazlıklar oluşturarak denize ulaşır.

Dalyan gezilecek yerler

Dalyan’da neler yapabilir siniz?

Şimdi önerimize gelelim, Dalyan’ın muhteşem sazlıklı kanalı tekne turu veya kürek çekmek için olabilecek en güzel yerlerden birisi; burada eşinizle kürek çekebilirsiniz, hatta sazlıkların arasında kaybolabilirsiniz ama merak etmeyin; eşinizin dönüp dolaşıp geleceği yer İztuzu Plajı olacaktır. O halde bu macerayı neden yaşamayasınız ki? Kendi ellerinizde Caretta-Caretta kaplumbağalarını beslemek için daha iyi bir fırsat ne olabilir?

 Dalyan’da konaklama için hemen her keseye göre konaklama imkanı var, pansiyondan butik otele, apart otelden yıldızlı otellere çok çeşitli seçenekler var. Ama önerim konaklama için Dalyan merkezini seçin, çünkü buradan bir çok farklı aktiviteye kolayca katılmak mümkün.

Peki, Dalyan’da  kürek çekmek yada tekne turu yapmaktan başka ne yapılır? Aslında çok yapmak mümkün. 10 Yaş gençleştirdiği iddia edilen çamur banyosu yapılması gerekenler listesinde olmalı, yine birden fazla antik kent ve tarihi yer mutlaka görülmesi gerekir. Bu tarihi yerleri gezisi sizleri Dalyan’nın tarihinde bir yolculuğa çıkarabilir.  Kanalın denize döküldüğü yerde sizleri Patara Plajı’nın küçük kardeşi bekliyor olacak. İnce kumlu muhteşem İztuzu plajı denize girmek, güneşlenmek için muhteşem bir yer. 

Dalyan gezilecek yerler

Bir kaç dakikalık yolculuğun ardından Dalaman Çayı’nda rafting yapmak, 40 dakika uzaklıktaki Fethiye’ye yapılan turlar, tekne gezileri, Köyceğiz gölü yapabileceğiniz aktiviteler ve görebileceğiniz yerler arasında. Ulaşım sorunu hiç yok, Dalaman Havalimanı’ndan bir kaç dakika uzaklıkta olması yolda daha az zaman geçirmenizi sağlar.

Gece hayatı pek hareketli değil ama yinede akşamları otel odanızda kapalı kalacaksınız anlamına gelmiyor. Bir çok restoran uluslararası mutfağın bilinen yemeklerinin yanı sıra Akdeniz’in deniz ürünlerini, Ege’nin zeytinyağlı mezelerini bulabileceğiniz mekanlar.

Biraz Romantizm katmak isterseniz daha çok butik otelleri tercih edin zira burada size özel hizmet alma imkanınız büyük otellere oranla daha fazla ayrıca balayı çifti olduğunu belirtirseniz Dalyan’da muhteşem bir balayı tatili geçirebilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.