Çalış Plajı ve Çalış gezilecek yerler.

Çalış Plajı

Çalış Plajı Fethiye’nin Çalış mevkisinde bulunan, günbatımı ile ünlü olduğu gibi hafif çakıllı plajı, gece hayatı ile adını duyurmuş muhteşem bir plaj.

Çalış Plajı Hakkında

Çalış Plajı anlatmayı en sevdiğim plajdır. Nedenine gelince, bir kere bir plajda aradığın her şeyi bulduğun gibi sadece denize girmek için değil gece geç saatlere kalarak eğlencenin dibine vurabileceğin bir yer. Fethiye şehir merkezinden bir kaç km uzaklıkta, gece geç saatlere kadar ulaşımın olduğu bir plaj.

Çalış’da neler yapılır?

Neler yapılmaz ki. Bütün gün denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Önü açık deniz ve hafiften gelen dalgalar, teninize yapışmayan ince çakıllı kumsalı, güneşi vücudunuzun en derin noktalarına kadar hissedeceğiniz harika bir yer.

Bütün aile gelip tam gün deniz keyfi yapabilirsiniz. Acıktığınızda onlarca restoran alternatifi var eğer bu restoranlar size pahalı gelmişse alışveriş merkezleri sizin imdadınıza yetişecektir. 5 dakika giderek kendiye ziyafet çekecek kadar yiyecek içecek alma imkanına sahipsiniz.

Halk Plajı’nı tercih etmeyenler için özel plajlar ancak kumsalın sonuna doğru başlıyor.

Çalış Gece Hayatı

Çalış Sahili Gece

Çalış’da bütün gün denizde yüzdükten sonra eğer akşam biraz çıkıp eğlenmek isterseniz sizin için oldukça farklı konsepte mekanlar bulunuyor. Örneğin tam Çalış Plajı sahilinde bulunan Yörük Çadırı ve Müzesi akşamları yerel sanatçıların canlı müzik performanlarını sergilediği bir mekan.

Plajın hemen arkadasında bulunan yürüyüş yolu üzerinde bir çok bar sizlere farklı kokteyller sunabilir. Eğer biraz iç taraflara gider, köprünün öbür tarafına geçerseniz burada disko benzeri eğlence mekanlarını bulabilirsiniz. Yine bu bölgedede farklı amaç ve konseptlerde barlar gözünüze çarpacaktır.

Çalış’da Alışveriş

Sahil yürüyüş yolu üzerinde bir çok hediyelik eşya tezgahları karşınıza çıkacak, buradan özellikle el yapımı hediyelik eşyalar tercih edebilirsiniz. Yine köprünün öbür tarafına yani Çalış merkezine gelirseniz buradada hediyelik eşyaların sıra kıyafet vb masalarında olduğunu görebilirsiniz.

Çalış Plajı Çocuklu Aileler için uygun mu?

Evet. Plaj  uzun bir kumsal, zaman zaman dalgalı olsada sizi rahatsız edecek kadar bir dalga ancak büyük fırtına çıkarsa olur. Oda bin yılda bir. Çocuklar için deniz ayakkabısı olması iyi olur, malum kumsal biraz çakıllı.

Fethiye gezilecek yerler sayfamız ilginizi çekebilir.

Paylaşmak ister misin?

Bu makale son değiştildi Ekim 5, 2019 8:21 am

Jaseph: Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.