Bodrum ve aşk!

/ 11 Ekim 2019 tarihinde eklendi 20 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 51 okunma / yorumsuz
Bodrum ve aşk!

Bodrum ve aşk. İki güzel ikisi birbirinden güzel. Bodrum’da aşk başkadır diyor şair, bilmiyor ki, aslında Bodrum aşkın ta kendisi. Bodrum kalesinden seyrine doyum olmaz Bodrum manzarası, billur kadar berrak koyları, sabaha kadar kesintisiz süren eğlence, barlar sokağında ki mahşeri kalabalık Bodrum kartpostallarına konu olmaktan çok içimizde ki aşk dürtüsünü uyandırıyor olabilir mi?

Bodrum Mazıköy
Photo by Mehmet Belet on Unsplash

Herkes kendi Bodrum’unu anlatır size, herkes farklı bir yerinden başlar. Kimisi yasadığı yaz aşklarından baslar anlatmaya kimisi gördüğü sarisin afetten, kimisi mavi yolculuktan, kimisi eğlenceden. Ama aslında hepsi ayni şeyi anlatmaya çalışıyorlar ama yetmiyor kelimeler bu güzelliği Bodrum’u anlatmaya.

Ben sayfalarca, günlerce yazsam sizde günlerce anlatsam yine anlatamayız Bodrum’u. Bodrum Türkiye için bir tatil klasiğidir. Tatil denilince ilk aklımıza Bodrum gelir ve ilk Bodrum’dan başlarız konaklayacak tesis aramaya. O kadar çok gezilecek ve hala pek bilinmeyen yerler var ki Bodrum’da. Örneğin siz hiç Mazı köyüne gittiniz mi? Çok az kişi evet diyebileceğini biliyorum. Bodrum ‘da Turgutreis, Türkbükü, Torba daha onlarca yerleşim alanı yaz ayların da turistler ile dolup taşıyor.

Bodrum ve aşk!

Mavi yolculuğu Türkiye ‘de başlatan yine Bodrum olduğunu biliyorsunuzdur. Bodrum bir aşk diyarıdır. Bodruma gelenler ilk olarak Bodrum ‘a aşık olur; daha sonra orada tanıştığı yaz aşkına. Bodrum’a gelenlerin büyük bir çoğunluğu mutlaka bir aşk yaşar gider. Bodrum ‘da hediyelik eşya satan mağazalardan geçerken o süslü tabaklar da yazar hep “Seni Bodrum ‘da da özledim” diye ama bana bu pek inandırıcı gelmedi. Bodrum ‘a gelenler geride bıraktıklarını düşünmeye zamanı olduğunu sanmıyorum.

Gündüz sokaklar bomboş olur herkes ya bir koyda denize girer yâda otelinde dinlenir. Akşamüstü sokaklar dolar tasar bazen kendime soruyorum nereden çıktı bu kadar insan diye. Aksam yemeğinin ardından barlardan gelen müzik sesleri kanınızı kaynatmaya baslar hemen girmek eğlenmek isterseniz bir girdiğiniz zaman ise güneş doğarken çıkabilirsiniz. Eğlence o kadar muhteşem ki çıkmayı unutursunuz.

Bodrum için o kadar çok şarkılar şiirler yazıldı ki yâda Bodrum ‘da o kadar çok şarkı, şiir yazıldı ki insana muhteşem bir ilham kaynağı oluyor. Hani hiç şiir yazmasını bilmeyen birisi bile olsa sıralıyı veriyor dizeleri.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.