Çukurbağ Yarımadası, Kaş

/ 19 Eylül 2019 tarihinde eklendi 19 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 94 okunma / yorumsuz
Çukurbağ Yarımadası, Kaş

Çukurbağ Yarımadası Kaş’tan Meis Adasına doğru uzanan, daha çok butik otellerin yer aldığı fakat manzara anlamında mutlaka görülmesi gereken bir yarımadası. 

Çukurbağ Yarımadası’na Nasıl Gidebilirim?

Kaş merkezinden Antiphellos Antik Kenti’ne doğru devam ederseniz Antiphellos Antik Kenti’nin hemen kenarından Çukurbağ Yarımadası’na varmış olursunuz.  Aracı ile gitmek isteyenler için yarımadanın uçlarına doğru folun oldukça dar ve keskin virajlara sahip olduğunu bilmenizde fayda var.

Çukurbağ Yarımadası’nda konaklamayı önerir misin?

Aslında evet. Çünkü Çukurbağ Yarımadası muhteşem manzaralara sahiplik ediyor. Aynı zamanda burada yer alan küçük butik oteller ve pansiyonlar yer alıyor. Butik otel ve pansiyonlar Kaş’ın butik turizm anlayışını tatilcilere tam anlamı ile yansıtmakta. 

Nerede yüzebilirim?

Çukurbağ Yarımadası’nda öyle kumsal bulmanız olası değil. Ama konaklamak istediğiniz otelin veya pansiyonun iskelesinden denize girmek mümkün.  Burada size önerim şnorkel ve gözlük kullanmanız. Bunun nedeni biraz açıldığınızda hemen altınızda yüzen devasal balıkları seyretmeniz. Deniz olarak oldukça temiz olduğunu da belirtmek isterim. 

Ama yinede halk plajı tercih etmeniz durumunda bunu kullana bilirsiniz, her ne kadar önermesemde. 

Çukurbağ Yarımadası eğlenceli bir yer mi?

Bu eğlence anlayışınıza göre değişir ama Çukurbağ Yarımadası gürültüden uzak, sakin bir yer. Şezlongunuzda açıp kitabınızı gün boyu okuya bileceğiniz ve kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir.

Konaklama:

Çukurbağ Yarımadası daha öncede yazdığım gibi tamamıyla butik otellerin ve şirin pansiyonların yer aldığı bir bölge. Bu nedenle konaklama tercihinizi bu yönde kullanmalısınız. Bazı pansiyon otellerin isimlerini yazmak isterim, ki siz kendiniz için en uygun olanı seçebilin diye. 

Lumina Otel, Hamarat Pansiyon, Club Çapa, Kaş Lemon Otel, In House Hostel (ekonomik), Allen Prime Hotel, Arpia Hotel gibi daha bir çok hotel bulmak mümkün. 

Yeme İçme:

Eğer otel veya pansiyon haricinde dışarıda farklı bir şeyler yemek isterseniz oldukça farklı mutfaklardan oluşan restoranlar bulmanız mümkün. Benim size önerim her hangi bir restoran olamaz ama ne yemeniz gerektiği hakkında bilgi verebilirim.  Akdeniz’de olurda ne yenir? Tabiki Balık. Eğer gerçek deniz Çipurası bulur birde ızgarasını görürseniz hangi restoranın olduğu önemli değil direk girin içeriye.  

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.