Nefesinizi Kesecek 5 Doğal Yüzme Havuzu!

/ 1 Ocak 2020 tarihinde eklendi 1 Ocak 2020 tarihinde güncellendi. / 91 okunma / yorumsuz
Nefesinizi Kesecek 5 Doğal Yüzme Havuzu!

Nefesinizi Kesecek 5 Doğal Yüzme Havuzu listemizde yaz sıcaklarında bir damla serinliğin ötesinde aklınızı başınızdan alacak güzellikler yer alıyor. Sahiller, klasik havuzların dışında doğanın bizlere sunduğu natürel doğal havuzlar ne kadar ilginizi çeker bilmiyorum fakat dünyanın en muhteşem doğal yüzme havuzları hakkında kısa bir bilgi araştırması yaptık. İşte dünyanın en güzel doğal yüzme havuzları.

Pamukkale, 5 Doğal Yüzme Havuzu listemizin ilk sırasında.

Türkiyenin en muhteşem 5 Doğal Yüzme Havuzu
Listemizin ilk sırasını ülkemizin en bilindik yerlerinden birisi Pamukkale’ye ayırdık. Akan suların bıraktığı karbonatların oluşturduğu bembeyaz teraslar da oluşan küçük havuzlar, muhteşem bir manzaranın yanında doğal ve sağlıklı bir yüzme keyfi sunuyor. Bakınız : Pamukkale

Amazing Doğal Havuz 5 Doğal Yüzme Havuzu listemizin ikinci sırasında.

Thassos adası, Yunanistan’ın en muhteşem Doğal Yüzme Havuzu
Listemisin ikinci sırasında komşumuz Yunanistan’da Thassos adasında yer alıyor. Bizim tabirlimizde Taşoz adasında oluşan bu doğal havuzu deniz ile ayıran kayalar hem güzel bir manzarasının oluşmasını hem de farklı bir yerde yüzme deneyimi edinmenizi sağlıyor. Bknz: Thassos adası

Las Grietas, Santa Cruz, Puerto Ayora, Ekvador

Listemizin 3. sırasında yer alan bu nefes kesen manzara Akvador’dan. 2 volkanik kayalıkları arasında bulunan bu doğal yüzme havuzu oldukça soğuk bir suya sahip. Las Grietas’da yüzme deneyimi edinmek için yürüyüş için uygun ayakkabınız olması gerekli. Las Grietas etrafında yapacağınız yürüyüşün ardından bu doğal havuzun soğuk suyu muhteşem iyi gelecektir.

To Sua Ocean Trench

Lotofaga, Lalomanu, Upolu, Samoa
Hem fotoğraf çekmek hem de farklı bir ortam ve atmosferde yüzme deneyimi yaşamak için muhteşem bir yer. Bu okyanus çukurunda yüzme tecrübesi kazanmak için uzun bir merdivenden aşağı inmeniz gerekiyor. Biraz korkutucu görünse de aşağıda sizleri bekleyen muhteşem su bu korkuyu yenmenizi sağlayacaktır.

Enchanted Nehri

Hinatuan, Mindanao, Filipinler’in en muhteşem Doğal Yüzme Havuzu
Filipinlerin bu muhteşem doğal yüzme havuzu, yemyeşil bir alanın içerisinde masmavi suları ile çok özel bir alanda yüzme tecrübesi edinmenizi sağlıyor. tertemiz suyu, zengin balık çeşitlerinin yanı sırada kayalara çıkıp atlamanın o muhteşem hazzını yaşamak için Enchanted nehrinin bu gizemli yeri gelmeye değer.

Sizlere dünyanın çeşitli yerlerinden hatta aralarında Türkiye’ninde bulunluğu dünyanın en muhteşem doğal yüzme havuzlarını sıraladık. Umarım beğenir sizde bu muhteşemlikleri keşfede bilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.