Paket tur alırken nelere dikkat edilmeli?

Paket tur alırken nelere dikkat edilmeli konusunda sizlerin problemsiz bir tur yapabilmemiz için bilgiler vermek istiyorum.

Uzun zamandır yapmak istediğiniz bir tur paketini çok uygun fiyata buldunuz, doğal olarak hemen satın aldınız. Turun hareket etmesine birkaç saat kala gelen telefon ile bütün planlarınız suya düştü. Böyle bir durum yaşamamak için sizlere tur satın almadan veyahut aldıktan sonra neler yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Firma güvenirliği

Paket tur satın almadan önce kesinlikle internet üzerinden firmanın güvenirliği hakkında bikgi edinin. Daha önce organize etmiş olduğu turlara katılanların yaptığı yorumları gözden geçirin.

Paket tur içeriğini dikkate okuyun

Firma güvenirliği konusunda fikir sahibi olduktan sonra tur içeriğini dikkatli şekilde okuyun. Görmek istediğiniz bütün yerler bu pakete dahil mi?

Rehberlik hizmeti fiyata dahil mi?

Bir çok firma tur fiyatını ucuz tutmak için rehberlik hizmetini fiyata dahil etmez. Araçta toplanan rehberlik ücreti sizlere hoş gelmeyecektir. Aynı zamanda firma bunun vergisini de ödemez. Jisaca kayıt dışı paradır. Eğer firma rehberlik sağlamayacaksa bunun adı tur değil ulaşım hizmeti olur.

Konaklama yapılacak otel

Tur içeriğinde aynen şöyle yazar, 3 yıldızlı otelde su kadar gece konaklama. Sorun şu hangi otelde? Adını öğrenin hatta otele giriş belgesini mutlaka isteyin. Kötü bir otelde konaklayabilir hatta gecenizi berbat edebilirsiniz.

Yeme içme

Tur içeriğinde üstü kapalı olarak anlatılır genelde siz bu konuda kesin bilgi alın. Firma eğer sizin katılacağız tur içeriğine yemek eklemiş ise size en iyi şartları sağlamak zorundadır. Kısaca sizden ek bir ücret almadan karnınızı doyurmakli. İçecekler ekstra olabilir bu çok önemli değil.

Paket tur içerisinde bulunan ekstra turlar

Tur içerisinde ekstra turlar biz buna tur içinde tur deriz dahik mi? Firma bunu fiyata dahil etmek zorunda değil fakat bu turların fiyatları hakkında size bilgi vermek zorunda. Eğer siz o turlara katilmak istemezseniz nerede nasıl zaman geçireceksiniz bunun bilgisini almak sizin için iyi bir fikir olacaktır.

Tur kesin kalkışlı mı

Kesinlikle turun kesin kalkışlı olup olmadığını sorun. Son dakika iptalleri çok can sıkıcı olabiliyor. Aldığınız paket turun kesin hareketli olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak sizin en doğal hakkınızdır.

Son dakika iptali

Yeterli kişi sayısına ulaşılamadı gibi nedenlerle aldığınız paket turu firma iptal edebilir bunun önüne geçmek paranızı geri alabileceğinizi garanti altına almak için sigorta yaptırmak en güzel fikir olacaktır. Aylarca paranızın iadesini beklemek oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Paket tur ulaşım hakkında bilgiler

Ulaşımın sağlanacağı araç güzel bir tur için oldukça önemli. Tercihen otobüs en ideali çünkü özellikle konaklamalı turlarda kucağınızda bir vakiz ile seyahat etmek pek keyifli olmaz. Günübirlik turlar için pek önemli olmasa da konaklamalı veya uzun süre yolculuk yapılacak turlarda bu çok önemli.

Yanınıza almanız gerekenler

Firmamızdan yanınıza almanız gereken eşyalar için mutlaka bilgi alın. Hatta giyim, ayakkabı seçimi çok önemlidir. Özellikle doğa gezileri gibi organizasyonlarda hayati önem taşır.