Sıcak Hava Balonunda Evlenmek

/ 26 Ocak 2019 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 36 okunma / yorumsuz
Sıcak Hava Balonunda Evlenmek

Sıcak Hava Balonunda Evlenmek hiçte yabana atılmayacak bir fikir, ama önce benim sizi Sıcak Hava Balonunda Evlenmek için ikna etmem gerek değil mi?

Hiç şüphe yok ki Türkiye aktivite zengin bir ülke eğer ki yeni evlenen çiftler bunlardan faydalanmayı seçerlerse yakın zamanda Türkiye evleneceklerin olmazsa olmaz adreslerinden birisi olabilir. Yaratıcı, sıra dışı ve sınırları zorlayan bir yapınız varsa bu nimetlerden faydalanabilirsiniz.

Hemen üzerinde masmavi bir gökyüzü, altınızda hafif ovalımsı şekilde görülenen uçsuz bucaksız araziler ve arada balonu ısıtan ateşin sesi. Gelinin duvağını havalandıran o hafif rüzgar, etrafınızda sadece siz ve en sevdikleriniz, sabahın güneşinin yaydığı o sevimli sıcaklıkla bir nikah kıymak. Baş döndüren muhteşem manzaraya karşı EVVET diye bağırmak istemez misiniz? Atılan imzaların ardından arkadaşlarınızın elinde hazır beklettiği şampanyaların sesi ve köpüklü şampanya bardakları.

Sıcak Hava Balonunda Evlenmek

Böyle bir evlilik için uzaklara gitmeye gerek yok, bu düğünü Göreme’de yapmak mümkün. Skydiving benzeri aktiviteler sizi korkutuyorsa ve içinizdeki bu korkuyu yenemiyorsanız Sıcak Hava Balonunda Evlenmek fikrini bence bir kez daha düşünün. Böyle bir organizasyon için sizin çokta birşey yapmanıza gerek yok aslında sadece bu işi yapan firmaları ile görüşmek yeterli olacaktır ama düşün için olduğunu belirtmenizde fayda var.

Göreme’de balon turları yapan Göreme Balloons aynı zamanda sıcak hava balonunda düğün organizasyonlarıda yapıyor. Hatta bunu tam bir düğün organizasyonu olarak almanız durumunda havalimanında sizi karşılamadan itibaren düğün sonuna kadar tüm herşey ile ilgilenilmekte. Konaklama için eski bir manastır iyi bir seçim, 15.yy’dan kalma bu manastır yeni evlenen bir çift için hem çok ilginç hemde romantik olacaktır. Romantik bir akşam yemeğinin ardından keyifle uyuyacağınız oyma odalarınıza geçebilirsiniz. Sabah erkenden kalkarak balonların uçacağı yere transfer oluyorsunuz, burada nikah için süslenmiş balonlarınızla yaklaşık 1000 feet yükseliğe çıkıyorsunuz.

Bir yandan nikahın son hazırlıkları yapılırken bir taraftan güneş gül yüzünü sizlere dönüyor ve tatlı bir sıcaklık çöküyor üzerinize. Muhteşem gün doğumunu izledikten sonra rota Peri Bacaları’na çevriliyor. Peri Bacaları’nın muhteşem manzarası eşliğinde kıyılan nikahın ardınlan şampanyalar patlatılıyor. Kutlamanın ardından iniş yapılacak bölgeye doğru hareket ediliyor.

Sıcak Hava Balonunda Evlenmek

Nikahın sonra  nikah işlemi bitmiş olsada balayı tadında çiftlerin gezileri bitmiyor. Devrent Vadisi, Peri Bacaları, Avanos’un çömlek atölyeleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi gibi görmeniz gereken yerleri gezileriniz devam ediyor. Fiyatlandırma sezona göre değişken o nedenle fiyatlandırma konusunda firmadan bilgi almanız en doğru seçim olacaktır. (0384) 341 56 62 numaralı telefondan bilgi almak mümkün.

Bu organizasyonu çok sade bulanlar ve biraz daha heyecan katmak isteyenler için vadide iyi bir yürüyüş yapılabilir yada ATV adı verilen motorlarla biraz adrenalin daha katılabilir, bunu siz kendinize planlayabilirsiniz.

Balayı tatilinize biraz daha farklılık katmak isterseniz eğer Mağara Otellerinde (Cave Suites) bir Süit kiralayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki insanoğlu tarihte mağaralarda az kalmadı değil mi? Konaklama için böyle bir seçim yapmak isterseniz eğer sizlere önerim Cappadocia Cave Suites (0384 2712800) olacaktır. Bu güne kadar yardımcı olduğum balayı çiftlerinden o kadar övgüler aldığım bir mekan. Sadece özgüler için değil aslında Kapadokya’nın tüm karakteristik özelliklerini yansıttığını söyleyebilirim. Ama sizler daha ekonomik alternatifler araştırabilirsiniz.

Sizlere son olarak önerim gezilerinizi genellikle bütün güzelliklerin olduğu Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Çavuşin, Göreme etrafında toplayın. Böylelikle çok daha kısa zamanda çok daha fazla yeri keşfetmek imkanınız olacağı gibi daha azda yorulmuş olacaksınız. En çok enerjiye bu zamanlarda ihtiyacınız olacak ve yorgun düşmenizi istemem.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.