Moab kanyonlarında dağ bisikleti sürmek

/ 25 Eylül 2019 tarihinde eklendi 25 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 25 okunma / yorumsuz
Moab kanyonlarında dağ bisikleti sürmek

Moab kanyonlarında dağ bisikleti sürmek her macera tutkununun hayalidir. Moab kanyonlarında dağ bisikleti sürmek adrenalinin patlaması yaşamak demek değil midir?

Amerika’nın Utah Eyaleti’nde küçük bir kasaba Moab, kasaba küçük ama balayı çiftlerine yaşattığı adrenalin, heyecan ve deneyim çok büyük. Dağ bisikletçileri Moab adını mutlaka duymuşlardır hatta bir çok macera sever bu küçük kasabanın verdiği sınırsız heyecanı yaşamışlardır.

Balayında bisiklet sürmek mi?

Şimdi giriş paragrafını okuyan ve balayı planı yapan birçok kişi emin olun ‘AMAN’ diyerek sayfayı kapatıştır ama sıra dışı bir balayı tatili yapmak isteyenler şuan okumaya devam ediyordur. Moab’ın dağ bisikletçileri, Off-Road,Motocross veya kaya tırmanışı meraklılarının neden ilgi odağı olduğuna ve balayı çiftlerini neler beklediğini anlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

Moab kanyonlarında dağ bisikleti sürmek

Moab’da bir çok kanyon var, bu kanyonlar bu tür aktiviteler için çok uygun, özellikle dağ bisikleti, dağ tırmanışı gibi Outdoor aktiviteleri için kaçırılmayacak derece heyecanlı. Arklarla örülmüş kızıl renkli arazi sanki bize Mars’daymışız gibi bir izlenim yaratmakta.

Moab’da Pedal Çevirin diye attığımız başlığın nedeni ise burada çiftler özellikle balayı çiftleri için özel düzenlenen dağ bisikleti turları. Durun hemen gözünüz korkmasın burada yer alan parkurlar farklı zorluk derecesine sahip, daha önceden deneyim sahibi değilseniz sizlere uygun bir parkurda bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Hiç dağ bisikleti ile bu tür organizasyonlara katılmamış birisi bile çok rahatlıkta Moab’da pedal çevirebilir.

Eşinizle birlikte bisikletlerinize atlayıp bir rehber eşliğinde; rüzgarın ve diğer doğal güçlerin aşındırmasıyla oluşturduğu heykelsi şekiller almış kayaların ve sonsuzluğa uzanır gibi görünen kızıl renkli arazilerin; üzerinde inanılmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Engebeli arazilerde pedal çevirirken ilk kez bu deneyimi yaşasanız bile bisikletinizle çeşitli akrobasi hareketleri yapmadan duramayacaksınız.

Moab’da balayı tatil yapmak için önce çok fazla plana gerek yok. Konaklama için bir otel seçmeniz yeterlidir denebilir; çünkü kasaba içerisinde yer alan tur operatörleri hemen her tür imkanı sizlere sağlıyor. Bu turlardan olan Dreamride ise balayı çiftleri için özel balayı dağ bisikleti programının yanı sıra süper lüks konaklama ve balayı çiftlerine özel bir çok farklı sürprizler sunuyor.

Sıradışı balayı tatili planlamak isteyenlerin değerlendirmesi gereken bir seçenek Moab fakat adrenalin tutkunları balayı tatilini beklemesine gerek yok.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.