Balayına çıkmadan önce neler yapılmalı?

Balayına çıkmadan önce neler yapılmalı? Her çiftin hayalidir, muhteşem bir balayı tatili geçirmek. Evliliğin bu ilk günlerinde hem çiftlerin birbirlerini tanıması hemde çiftlerin herşeyden uzak huzur dolu bir başlangıç yapması için olmazsa olmazdır.

Peki, güzel bir balayı geçirmek için neler yapılmalıdır. Sorunsuz huzur dolu bir balayı tatili geçirmek için Balayına çıkmadan önce neler yapılmalı? Balayı tatili seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz şimdi bunları maddeler halinde listelemeye ne dersiniz?

 • Kendinizi dinleyin:

  Balayı tatili planını yapmadan önce bir kaç gün kendinizi dinleyin, kalbinizden gelen seslere kulak verin. Kalbiniz size seçim yaparken daha doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. Ama kalbinizin ve beyninizin daha doğru karar vermesi için ona zaman tanıyın hem sizin hemde partneriniz adına sağlıklı bir seçim yapmak yada partnerinizi etkileyecek teklif hazırlamak için bu ilk adım çok önemlidir.

 • Partnerizin görüşlerini alın:

  Kendimizi dinledik ve kafamızda bir kaç balayı tatili şekillenmeye başladı. Buradan itibaren partnerinizin görüşlerine ihtiyaç duyacaksınız. Sonuçta bu balayı tatiline tek başınıza gitmeyeceksiniz bu nedenle Partnerizin görüşlerini alın. Partnerinizin fikrlerini aldıktan sonra kafanızda şekillenen balayı planlarınızın bazılarını elemeniz gerekebilir. 

 • Ortak ilgi alanlarınıza yoğunlaşın:

  Ortak ilgi alanlarınıza yoğunlaşın diyorum bunun nedeni ise; partneriniz ile ortak ilgi alanlarınıza yoğunlaşmak her iki tarafında keyifle geçireceği bir balayının ilk adımlarından birisidir. Sadece bir otele kapanarak geçirmek yerine zaman zaman bir çok aktivitelere katılmak isteyeceksiniz bu nedenle ortak hobilerinize yoğunlaşmak daha iyi olacaktır.

 • Mevsimleri dikkate alın:

  Balayı tarihinize göre mevsim sıcaklıklarını ve mevsimsel aktiviteleri kısaca mevsimleri dikkate alın. Böylelikle daha keyifli bir balayı tatili geçirmek mümkün. Bunu örnek vermek gerekirse Şubat ayında balayı tatiline çıkmayı planlıyorsanız, Antalya’da deniz kıyısında bir otelde tatil yapmak yerine Bir kayak merkezinde tatil yapmak daha çekici olabilir. Bu örnekler çoğaltılabilir.

 • Aktivitelere yoğunlaşın:

  Aktivitelere yoğunlaşın çünkü düğün yorgunluğu ile sadece uyuyabileceğiniz havuzunda veya plajında zaman geçirebileceğiniz bir tesisten uzak durun. Düğün eğlenceli olduğu kadar yorucuda olduğu için yapılan en büyük hatalardan birisi hiç uyanmayacakmışçasına seçilen oteller. İlk günün ardından seçilen bu tarz otellerde sıkılmaya başlayacaksınız ve balayı tatili bitmeden sizde rahatsızlıklar doğurmaya başlayacaktır.

 • Çok pahalı ve her şey dahil otellerden uzak durun

  Çok pahalı ve her şey dahil otellerden uzak durun çünkü balayınıza heyecan katmalısınız ki diğer tatillerinizden bir farkı olsun. Lüks 5 yıldızlı ve herşey dahil otelde yapacağınız neredeyse tek aktivite yemek içmek ve uyumak olacaktır. Otel sizlere bir takım eğlenceler sunacaktır ama hiç bir eğlence keşfetmek kadar keyifli olmayacaktır.

 • Romantizm:

  Balayı tatili deyince ilk akla romantik yerler gelecektir ama öyle düşünmeyin, romantizm sabit bir şey değildir ki, siz neredeyseniz romantizm orada olabilir yeterki siz romantizm yaşamak isteyin. Romantizm demek iki mum ve duygusal müzik demek değildir, içinizdeki bu tabuları yıkın ve yaşamak istediğiniz her yerde romantizmi yaşayın.

Yukarıda bazı maddeler sunduk balayı tatiline karar vermeden önce dikkate alabilirsiniz. Unutmayın en güzel balayı tatili sizin size özel hazırladığınız bir balayı tatilidir. Bu nedenle her zaman ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Başkalarının sizin adına karar vermesine yada size kendi tercihleri olan balayını yaşatmaya izin vermeyin. 

Bazı oteller balayı çiftlerine özel ikramlarda bulunur bir şişe şarap, meyve sepeti gibi. Bunlar sizi etkilemesin, zaten ihtiyacınızda olmayacak. Bir otel odasında meyve yemek veya şarap içmek için çok daha güzel balayı tatili yapma fırsatını kaçırabilirsiniz. Otel odasında şarap içmektense sahilde yıldızların altında bir bira içmek veya doğanın içerisinde el ele gezmek daha çok keyifli olacaktır.