Balayı tatilinde neler yapmalısınız ?

Balayı tatilinde neler yapmalısınız , balayı tatili için hayatımızın en anlamlı tatilidir. Balayı tatilinden sonra evliliğiniz boyunca yapacağınız hiç bir tatilin balayı tatili kadar anlamı olacağını sanmıyorum bu nedenle balayı tatilinizin size özel olmalı. Sıradan tatilin dışında bambaşka destinasyonlarla süslenmesi gerekir, aynı şeyleri tekrar etmek yerine her gün için ayrı planlar yapılarak zenginleştirilmesi gerekir.

Balayı tatilinde neler yaplamısınız
Balayı tatilinde neler yaplamısınız

Balayı ne demek?

Balayı ne demek önce bu sorunun cevabını bulalım. Bir çok çiftinin ortak yanılgısı bir otele giderek bir kaç gün tatil yapmak ve buna da balayı demek. Peki siz hayatınız boyunca zaten bu şekilde tatil yapacaksınız belkide her yıl özellikle yaz aylarında gidip bir otele deniz kum güneşin tadını çıkaracaksınız. O zaman balayı tatilinizin sıradan bir tatilden farkı kaldı mı? Balayı tatili sizin hayatınızın en önemli tatili değil mi?

Beş yıldızlı bir otelde bir hafta kalarak ekonomik ve lüks bir balayı yaptıklarını sananlar inanın çok fazla, birde ailelerin seçtiği bir otelde balayı tatili yapmak sorunda olan kesim var. Kusura bakmayın bu bir balayı tatili. Verin o otelin Voucherlarını ailenize onlar gitsinler o tatile. Siz size özel, sizin karar verdiğiniz her anında partnerinizle zaman geçireceğiniz, zaman zaman dinleneceğiniz zaman romantizmin duygusallığı ile gözlerinizin yaşaracağı bir balayı geçirin.

Balayı tatili kaç gün olmalı ?

Balayı tatili kaç gün olmalı Türkiye’de bir balayı tatili 5-7 gün arasında olduğu için ben ortalama 6 günlük basit ve ekonomik balayı programı çıkarmak istiyorum sizlere. Hiç bir detaya girmeden sadece ana hatlarını belirlediğim balayı tatilini siz dilediğiniz gibi zenginleştirebilirsiniz.

Gece yolculuğunun ardından sabah 11’de otele giriş yaptığınızı ve seçtiğiniz otelin Antalya’nın Kemer ilçesinde olduğunu varsayıyorum ve Türkiye’de alışagelmiş balayı normlarında hazırlıyorum.

Otelin vardığınız ilk gün oldukça önemlidir. Düğün ve yol yorgunluğu sizi oldukça etkisi altına almış üzerinizde bir hantallık vardır. Önce duşunuzu alın, üzerinize rahat kıyafetlerinizi giyin ve havuzun başında bir güzel dinlenin. Hemen alkol almayın hatta ilk gün mümkünse hiç alkol almayın. Akşam yemeğinin ardından sahilde şöyle bir gezin bu gezi bir saati geçmesin. Odanıza döndüğünüzde bir meyve sipariş edin mümkün olduğunca erken yatın. Ertesi gün için tam olarak dinlenin.

Balayı tatilinde heyecan şart mı ?

Balayı tatilinde heyecan şart mı ? Evet. Balayı tatilinizin ikinci gününe biraz heyecan katın, bu su sahilde su sporları olabilir, rafting olabilir yada buna benzer bir seçenek. Akşam güzel bir yemeğin ardından ister sahil barda ister havuz varda kendinize güzel bir kokteyl alın ve güzel bir gecenin ilk adımını atın. Şimdi ekonomik durumunuza göre ister otelin aktivitelerinden isterse dışarıda yer alan eğlence mekanlarına gidin. Bu geceyi özgürce eğlenerek geçirin, bu gün adrenalini yüksek sporlarla günü geçirdiğinize göre akşamda bu durum devam etmeli.