Venlo gezilecek yerleri, Venlo gezi rehberi

/ 29 Eylül 2019 tarihinde eklendi 10 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 123 okunma / yorumsuz
Venlo gezilecek yerleri, Venlo gezi rehberi

Venlo son zamanlarda gezdiğim Avrupa şehirleri arasında beni etkileyen 10 şehir arasında. Gezmekten oldukça zevk aldım. Öncelikle gezdiğiniz her sokakta Venlo’nun tarihinde bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Ben Köln‘den tren ile gittim Venlo’ya 1,5 saat yolculuk yaptıktan sonra Venlo’ya vardım. Tren istasyonu çıkışında sadece bir kaç adım sonra şehirin giriş caddesi karşınızda. Sokakta karşınıza çıkan her bina yüzlerce yıllık, kısacası Venlo’da sadece sokaklarını gezer zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

Venlo gezilecek yerleri

Benim Venlo’ya ziyaretim cumartesi gününe denk geldi buna şans denir mi bilmiyorum ama yerel pazarı görme şansım oldu. Bu iyi tarafı kötü tarafı sokaklar inanılmaz kalabalık kısacası kaostu. Buna rağmen oldukça keyifli bir gezi gerçekleştirdim.

Venlo gezilecek yerler

Limburgs Müzesi

Limburgs Müzesi

Venlo Tren İstasyonu’nda şehre doğru yürüyüşünüz sırasında ilk karşınıza çıkacak kırmızı renkli binada yer alır. Limburg kültürü hakkında bilgilerin yanı sıra; din, kültürel tarih, arkeoloji ve resim kültürü hakkında oldukça koleksiyona sahip bir müze.

Van Bommel van Dam Müzesi

Müze, modern sanata giriş yapmak için mükemmel bir yer. Sergilerde çizim ve resimlerin, sanatsal fotoğrafların ve video sanatının tadını çıkarabilirsiniz.

Missionsmuseum Steyl (Misyonerler Müzesi)

Misyonerlerin tarihte dünyanın çeşitli yerlerinden kibarca söyleyim topladıkları değerli eşyaların sergilendiği bir müze. Müzede sanat eserlerinin yanı sıra ve doğa tarihinde sizlere yolculuğa çıkarak eserler bulunuyor . Dünyanın çeşitli yerlerinden getirilmiş içerisi doldurulmuş hayvanlar ilginizi çekebilir.

Tiendschuur Seramik Merkezi

Seramik sanatının terihinde bir yolculuk yapacağınız gibi çağdaş seramik sanatının güzel bir koleksiyonuna sahip. Prehistorya, Romalılar döneminden kalan seramik parçaları yada bölgesel çömlekçilerin el emeği seramikler görmeye değer.

Hertog Jan Bira Fabrikası

Bira tutkunları Hertog Jan markasını bilir. Hertog Jan bira fabrikası Venlo’nun kuzeyindeki Limburg’da. Bu bira fabrikası ziyaret edilebilir ve gezinin sonunda kendinize buz gibi bir Hertog Jan birası ile ödüllendirebilirsiniz .

"<yoastmark

Benim bir gün içerisinde sığdıra bildiğim gezilecek yerler bu kadardı. Aslında daha çok vaktim olmuş olsaydı görülecek oldukça park daha vardı.

Belirtmeden geçmek istemiyorum, Venlo yeşil ve yeşile önem veren bir şehir bu edenle bu parkları gezmenizi kesinlikle öneriyorum.

Venlo Yeme içme

Cumartesi olması ile alakalı mı bilmiyorum ama Rürk restaurantları nedense kapalıydı. Ama balıktan Fast-Food tarzı yerler hep açıktı. Yine sokak lezzetleri düşkünü iseniz oldukça seçenek var.

Venlo Konaklama

Venlo şehir merkezinde konaklamak normal olarak biraz pahalı ama ortalama gecelik oda ücreti 85 ila 135 Euro arasında değişiyor.

Venlo Alış Veriş

"<yoastmark

Venlo alış veriş yapmak isteyenler için iyi bir yer, şehir merkezinde oldukça seçenek var. Özellikle cumartesi günleri Almanya’dan gelen ziyaretçiler pazarda alış veriş için adeta yarışıyorlar. Nedeni galiba Almanya’ya göre bira daha ucuz olmalı. Bir diğer etken ise Almanya’da içeceklerde depozito olayı var, burada o yok. Örneğin bir kutu kola 1 Euro olduğunu varsayalım siz depozito ile 1.25 Euro’ya alıyorsunuz.

Son olarak Venlo, Avrupa veya Hollanda gezinizde mutlaka uğramanız gerelen bir şehir olmalı.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.