Sıra dışı düğün, sıra dışı balayı tatili

/ 26 Eylül 2016 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 29 okunma / yorumsuz
Sıra dışı düğün, sıra dışı balayı tatili

Sıra dışı düğün, sıra dışı balayı tatili yeni evlenmek isteyen bir çift daha başka ne isteyebilir. Sıra dışı balayı tatili konusunda makalelerimi okuyanlar yaratıcılığımı az çok bilirler, ama bu çok daha fazla sıra dışı oldu.

Bu güne kadar balayı çiftlerine sunduğum belkide en sıra dışı, en heyecanlı ve en farklı düğün organizasyonuydu. 2003 yılında çiftin düğününden balayına kadar tüm planlarını yaptım, ama bu düğün sıra dışının ötesinde oldu. Mercan kayalıklarında hayal edemeyeceğiniz kadar güzel bir atmosferde ve güzellikler içerisinde evet demek, nikahı su altında kıymak. Sizde bu yeterince Sıra dışı düğün olmazmıydı?

Sıra dışı düğün, sıra dışı balayı tatili
Sıra dışı düğün, sıra dışı balayı tatili

Evliliklerinde bile macera arayan Alman bir çiftin davetiyle 2003 yılı başlarında Berlin’e gittim. Çiftimiz beni havalimanında bizzat karşıladılar ve konaklamak için ayarladıkları otele kadar eşlik ettiler. O anda anladım ki çiftimize öyle bir düğün ve balayı hazırlamalıyım ki bir örneği daha olmasın. Saatlerce süren ikili ve üçlü görüşmelerde ne kadar büyük bir sorumluluk aldığımı anlamış ve çalışmalara başlamıştım. Hatta imkan olsa bu çifte desem ki Ay’da yapalım seve seve kabul ederlerdi, örneği olmayan bir düğün istiyorlar ayrıca bunun için banka hesaplarında oldukça yüklü rakamları hazırlamışlar.

Tek bir seçenek sundum ve kabul gördü.

Çiftimize sunduğum ve birbirini izleyen bir program oldu, düğün ve balayı bir arada olacaktı. Normalde hep iki seçenek hazırlar birisini balayı çiftlerine sunmadan yedek olarak bekletirim diğerini ise onlara sunardım. Ama bu çiftin hayalini kurdukları düşün için ne yazık ki ikinci bir seçeneyim olmadı, tek bir seçeneyi onlara ya kabul ettirecek yada uçağa binip Türkiye’ye geri gelecektim. Biraz korku ve endişe ile onlara teklifimi sunmak üzere toplantıya davet ettim, ilk defa bu kadar büyük bir bütçeli plan yapıyordum. Bir akşam yemeğinde başlayan toplantı geç saatlere kadar devam etti ve ben teklifimi tam olarak anlatmadan onlar az çok kafalarında canlandırdılar vede gözlerinde inanılmaz bir ışıltı oluştu. Bu benim için ilk adımdı daha atmam gereken daha çok adımlar vardı ki başarabileyim.

2003 yılında henüz bu kadar yaygın olmayan bu tür düğünler aslında yeni oluşan bir akımın öncüsü oldu, şuanda sizlere sıradan gibi gelebilir ama aslında hala pekde sıradan değil.

Nasıl bir düğün oldu?

Great Barrier Resifi’ni hemen hepimiz az çok biliriz, en azından belgesellerden veya okuduğumuz kitaplardan. Doğanın bizlere sunduğu ve inanılması güç, masalsı bir güzellik. Mercan kayalıklarından oradan oraya rengarenk deniz canlıları arasında bir nikah hatta imzayı bile su altında atmak, kulağa muhteşem geliyor değil mi?

Cairns Pier’e gidip bu organizasyonu eksiksiz olarak hazırlamak iki haftamı aldı. Çiftlerimiz Cairns Pier’den ayarladığım bir tekne ile denize açılıyor ve iki saatlik bir yolculuğun ardından organizasyonun yani düğünün yapılacağı alana geliyorlar. Yolculuk anında hazırlıklar yapılıyor, nikahı kıyacak memur ile tanışılıyor ve kıyafetler giyilmeye başlanıyor.

Su altında imza nasıl atıldı?

Su altında normal şartlarda konuşulanları duymak pekde mümkün olmaz, onun için çiftlerin birbirlerini duymaları ve nikah memurunun çiftleri duyabilmeleri için özel bir ses sistemi oluşturuluyor. Su altında dayanıklı özel hazırlanmış kağıtlara imzalar atılıyor, ve evlilik yüzükleri takılıyor. Su altında düşün faslının ardından teknede gelin ve damadı muhteşem ötesi bir yemek bekliyor. Yemeğin ardından artık resmen evli olan çiftimiz rehberlerle birlikte tekrar dalıyorlar su altının büyüleyici dünyasını keşfediyorlar. SU altında Mercan bahçelerinin tadını çıkaran çiftimiz tekrar tekneye çıkıyorlar, onlar biraz güneşlenirken kaptanımız onları yakınlarda bir adaya götürüyor ve orada sadece çiftimiz bir gece geçiyor, bembeyaz kumsallar yürüyüş yapıyor, denize giriyor ve özel bir adada geçirecekleri güzel bir gecenin keyfine varıyorlar.

Ertesi gün sizi özel adanızdan alan tekne sizi tekrar Cairns Pier’e getiriyor, burada sizlere meyve, alkollü içecek vb ikramlarda bulunuyorlar. Biz çiftimize o dönemde deniz uçağıyla gezi, limuzin servisi falan eklemiştik aslında en çok para çeken hizmetlerde bunlar olmuştu.

2003 yılında bu hizmet ancak özel planlarla mümkündü buda aşırı fiyatlara mal oluyordu. Ama şimdi Cairns Pier’de bu organizasyonu yapan firmalar mevcut. Su altında evlenmenin maliyeti bugün yaklaşık 6bin dolar biz 2003 yılında 39bin Dolar gibi rakama yapmıştık ama tabiki o yıllarda bu çok özel bir hizmetti ve tüm planlamayı kendim yapmış bir çok ek hizmetler daha eklemiştik tabi birde uçak biletleri var.

Ne kadar tuttu?

6bin Dolar’a Resiflere transfer, su altındaki düğün töreni, yatta yenen yemek, ikramlar, seçeceğiniz bir gelin buketi, liman vb vergiler dahil. Yalnız fotoğrafçı isterseniz ki mutlaka gerekli bunu siz kendiniz ayarlamanız gerekli. Ben kendim fotoğrafçılıktan geldiğim için çiftimizin tüm fotoğraflarını kendim çekmiştim. Fotoğrafçının ücretini siz ödüyorsunuz ama sizinle seyahat etmesi için ek ücret ödemiyorsunuz.

Bilgi almak isteyenler olursa  Tel: (+61.7)4059 0903 numaralı telefonu arayabilirler yada palmcoveweddings. com adresini tıklayabilirler.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Tavsiye

Monte Carlo’yu Keşfedin!