Sıra dışı balayı tatili önerileri (2020 yılı için)

/ 10 Ekim 2019 tarihinde eklendi 8 Ağustos 2020 tarihinde güncellendi. / 69 okunma / yorumsuz
Sıra dışı balayı tatili önerileri (2020 yılı için)

Sıra dışı balayı tatili demek güzel bir balayı otelinin odasında size servis edilecek olan meyve sepeti veya bir şişe şarabı beklemek demek mi? Cevap Hayır. Peki en güzel balayı tatili nasıl olmalıdır; haydi bu makalede bunlara cevap bulalım. Bu yıl düşün sezonu neredeyse bitti, bu makale gelecek yaz evlenecekler için 2020 en güzel balayı tatili önerileri listesi olsun.

Balayı Nedir?

Gelin öncelikle balayı nedir buna bakalım ve günümüzdeki balayının geçirdiği evrime tanıklık edelim. İlk balayı Babiller’e kadar uzanıyor, ama dikkat onların balayı anlayışı bugünden farklı. O dönemlerde yeni evlenenler düğünden sonra 30 gün boyunca baldan yapılan bir tür şarap olan bugün adını ‘Mead’ olarak bildiğimiz içkiden içerlermiş. Bunun amacı Mead yani bal şarabı o dönemlerde bir tür afrodizyak olarak kabul edilmesi ve çiftlerin güçlenmesi.

Sıra dışı balayı tatili fikri için araştırma yaptık

Son birkaç yıldır yaptığımız araştırmada balayı tatiline giden çiftlerin %54’lik bir kısmı, sıradan balayı tatilinin dışına çıkıp adrenalin dolu bir balayı geçirmeyi istemekler. Sıra dışı balayı tatili yapan bir çok çiftle yazıştık veya görüştük. Onlara sorduğumuz ilk soru balayı tatilinizi sıra dışı geçirdiniz bazen bir dağda bazen su altında oldunuz. Peki hiç romantizm yaşamak istemediniz mi?

Aldığımız cevapların büyük bir kısmı kısaca şuydu “geceler çuvala mı girdi” günümüz ekstrem sporlarla geçebilir ve heyecan yüklü olabilir fakat, gündüz ne kadar heyecan duymuşsak geceleri de o kadar romantik olduk. Romantizm yaşamak için illaki bir otel odasında yada gece kulübünde olmak gerekmiyor. Bazen bir ormanda bir ateşin başında, bazen bir kulübede şöminenin başında. Yani romantizm yaşamak istediğin her yerde. Aldığımız cevaplar bu ve buna benzer cevaplardı.

İşte size Dünyadan Sıra dışı balayı tatili önerileri

Derin maviliklerde elele dolaşmak

Siz ve eşiniz su altında ki gizli ve büyüleyici dünyayı el ele dolaşmak ister misiniz? Ülkemizde dalış için çok önemli noktalar var. Ege ve Akdeniz kıyılarında Göcek ve Kaş bu iş için en ideal yerler. Her iki bölgede de çeşitli canlıları keşfedebileceğiniz gibi bir çok batık gemileri görme fırsatınız var. Gündüz sular altında gezdiniz akşamında sahilde romantik bir yemek ve masaj balayı tatilinize renk katmaz mı? bahçeşehir escort

Avrupa’yı bisiklet ile gezin?

Avrupa’da bir çok ülkede bisiklet ile dolaşmak mükemmel keyifli ve güvenli. Amsterdam, Köln gibi bir çok Avrupa kentini bisiklet ile keşfedebilirsiniz. Bu atraksiyonu yapmak için bisikletinizin olması gerekmiyor. Komik paralara bisiklet kiralamak mümkün. Çok yorucu olacağını düşünenler için elektrik destekli bisiklet kiralayabilirsiniz. Köln’den örnek vereyim şehrin her yerinde bisiklet yolu ayrı. Yokuş diye bir şey yok, araçlar bisiklet kullanıcılarına karşı oldukça saygılı. Köln’de görülecek çok parklar, gezilecek yerler ve tarihi anıtlar bulunuyor. Bknz: Köln gezilecek yerleri, Amsterdam gezilecek yerleri

Sıra dışı balayı tatili önerisi: Uçmak istemez misiniz?

Siz ve eşiniz eğer daha önce hiç denememişseniz Ölüdeniz’de yamaç paraşütü adrenalin duyunuzun tavan yapmasını sağlamaz mı? O eşsiz manzara karşısında sevdiğiniz ile el ele Ölüdeniz sahiline inmek.

Sıra dışı balayı tatili için dünyanın en güzel yerleri

Avustralya’da Sıra dışı balayı tatili

Dalış için daha iyi bir yer bulmak mümkün mü? Ayrıca görülecek muhteşem yerler olduğunu biliyorsunuzdur. Avustralya’yı kış döneminde evleneceklere önerebilirim malum mevsim farkı.

Colorado

Colorado, Rocky dağlarında 8 bin metrelik olağan üstü bir trekking deneyimi yaşamak ister misiniz?

Kosta Rika

Kosta Rika’nın Karayip kıyılarında tüple dalıi yaparak balık avcılığı yapmak kimin aklına gelir. Akşamda kendinizin yakaladığı bu balıklardan okyanus kıyısında harika bir yemek sizce nasıl olur.

Hawaii

Hawaii’nin dev okyanus dalgalarında sörf yapmak size heyecan verir mi? Sörf sizi aşıyorsa birçok farklı su sporu için Hawaii’den iyisini bulmak zor.

Tuscany, İtalya

Bisiklet ile tarih ve kültür yolculuğu yapabilirsiniz. Tuscany size sıradan alışkanlıklarınızın ötesinde deneyimler sunacak.

Meksika

Meksika’da yunuslarla yüzmek bu zeki hayvanlarla iletişi,m kurmak hangi balayı çiftinin aklına gelebilir. Meksika’da sıradanlığın dışına çıkabilirsiniz.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda adrenalin bağımlıları için muhteşem bir yer. Bungee jumping, rafting, buzullar üstünde helikopter turu vb bir çok farklı aktivite balayı tatilinizi monotonluktan çıkaracaktır.

Ice Hotel’de Sıra dışı balayı tatili

Buzlar üzeri ne kurulmuş buzdan bir otel düşleyin. Heyecan, adrenalin ve romantizm hepsi bir arada nasıl olur?

Alpler

İsviçre Alplerinde kayak deneyimi sizce nasıl fikir?
 Tabi bu önerimiz bakarın ilk aylarında evlenecek çiftler için muhteşem bir fikir olabilir. Ama yaz aylarında Alpler’de sizi bekleyen çok muhteşem gezi rotaları veya aktiviteler var.

Tanzanya

Tanzanya doğal hayatı keşfetmek ve safari yapmak için muhteşem bir fikir olabilir. Bakınız : Tanzanya gezilecek yerler.

Biz sadece sizlere kısa fikirler vermeye çalıştık. Siz araştırma yaparak istediğiniz portföyü geniş tutabilirsiniz. Balayı tatili bir kez yaşanan bir duygu ve ölümsüz olması gerekir? Tatil dönüşü arkadaşlarınıza otelde ne yediğinizi içtiğinizi değil de yasadığınız adrenalini, heyecanı anlatmak istemez misiniz? O halde balayı tatili planınızı bir kez daha gözden geçirin.

Bu makale çok yakın bir arkadaşım tarafından hazırlandı. Kendisi balayı tatili konusunda Avrupa’da bir Turizm Acentası’nda uzman olarak görev yapıyor. İş yoğunluğu nedeniyle henüz yazarımız değil, ama kısa zamanda balayı konusunda sizlere fikirler vermek için yazarımız olacak.

Ayrıca bakınız :

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.