Korfu Adası ve Korfu Adası’nın gezilecek yerleri!

/ 16 Nisan 2013 tarihinde eklendi 22 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 75 okunma / yorumsuz
Korfu Adası ve Korfu Adası’nın gezilecek yerleri!

Korfu Adası Yunanistan’ın en popüler tatil yerlerinden birisi, renkli kültürü, Venedik tarzı mimarisi, dar sokakları ve muhteşem plajlarıyla Avrupa’nın en güzel tatil alanlarından birisi. Geçen yaz Korfu’da 3 gün gibi kısa bir zaman kalmama rağmen ada üzerinde oldukça farklı yerleri gezme fırsatım oldu.

Bilindik Yunan Adaları genellikle Türkiye ile karşı karşıya olur kısaca Ege yada Akdeniz’de. Ama Korfu adası Yunanistan’ın  İtalya’ya  bakan tarafında bir başka deyiş ile İyonya Denizinde.

Korfu Adası, Mimari

Yunan adalarının en çok tercih edilen adalarından olan Korfu Adası’nı keşfetmek, anlamak ve yaşamak için 3 günün yetmeyeceğini belirtmek isterim ama hızlandırılmış bir şekilde Korfu adasını gezmek, keşfetmek istiyorsanız basit şekilde anlatacağımız programı uygulayabilirsiniz.

Korfu Adası nasıl bir yer?

Korfu Adasında ilk gününüzde Venedik tarzı mimarisinin dikkat çektiği aynı zamanda adanın başkenti sayılabilecek Corfu Town ile başlamak sanırım en ideal seçim olacaktır. Daracık sokaklarda Venedik mimarisinin etkisinde çok sayıda kilise ziyaret edilebilir. Aziz Michael ve George Sarayı, Asya Sanat Müzesi gezebileceğiniz yerler arasında olmalı. Old Town etrafında yapacağınız yürüyüş ile Korfu adasının tarihi yalılarını ve konaklarını keşfetme imkânı bulabilirsiniz. Yeni Kale ve Eski liman gezinizden sonra arta kalan zamanınızı Korfu Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek günü sonlandırabilirsiniz.

Korfu, Gün batımı

Korfu Adası gezinizin ikinci gününde adanın kuzey doğu kısmında kalan Dassia ilk ziyaret etmeniz gereken yer olmalı. Adanın turist çeken önemli noktalarından birisi olan bölge adeta küçğk bir balıkçı kasabası görünümünde ve muhteşem plajlara sahip. Kassiopi limanında geleneksel tavernaların yanı sıra öğle yemeğini almak içinde ideal bir yer. Adanın en rüzgarlı köylerinden birisi olan Sidabari, büyük kaya oluşumlarını keşfedebileceğiniz yer. Gecenize biraz renk katmak, Korfu adası gece hayatını yakından tanımak için burada bir akşam geçirmenizi önerebiliriz.

Korfu gezinizin üçüncü gününde adanın güneyine inerek Achillion Sarayı’nı keşfedebilirsiniz. Eski yunan tarihi ve mitolojisin örneklerini ve süslemelerini bulabileceğiniz saray Adanın Gastouri köyünde bulunuyor. Yeşil ile mavinin buluştuğu harika kumsallarda denize girmek için daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Arta kalan zamanınızı tepere çıkarak nefes kesen manzaraları seyredebilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.