Casa Batllo | Barcelona gezilecek yerler!

/ 3 Mayıs 2013 tarihinde eklendi 11 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 20 okunma / yorumsuz
Casa Batllo |  Barcelona gezilecek yerler!

Casa Batllo Barcelona gezinizin ilk sıralarında yer alması gerekir. Casa Batllo, Barcelona ya gitmeden önce sayfamızdan bilet almak ve kısa tarihi hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Casa Batlló, Barselona

Barselona’nın başyapıtlarından birisi olan Casa Batllo, Barcelona’ya gelen her turistin mutlaka uğradığı yerlerden birisi. Dışının büyülediği için de şaşırttığı bu modern yapıt 1877 yılında yapılmış olsada

Casa Batllo
Casa Batlló, Barselona

1904 – 1906 yılları arasında da tekstilci Josep Batlló i Casanovas yeniden inşaa getirdi bu günkü görkemini Barselona’ya kazandırılmış oldu.  Mimar Gaudi, kendisi gibi başarılı diğer mimarlar olan Josep Maria Jujol ve Joan Rubió i Bellver ile işbirliği yaptı.

Casa Batllo

Geriden dikkatli baktığınızda ejderhaya benzediğini göreceğiniz binanın pencerelerin önünde çiçek dekorasyonları ejderhanın ağzını, çatısı ise omurgasını oluşturuyor. 365 gün açık olan Casa Batllo’yu ziyaret etmek için minimum 25 Euro’dan başlamakta. c Giriş için biletleri kendi web sitesi üzerinden online olarak da almak mümkün.

Bilet almak isteyenler http://www.casabatllo.es/en/buy-ticket/general-ticket/ bu adresten online olarak alabilirler.

Casa Batllo

Bu baş yapıtı  gezinizde adeta günümüz dünyasından soyutlanıp farklı bir dünyada olduğunuzu hissedeceksiniz. Bu eşsiz mimari ve sanatsal özelliklerini daha iyi anlamak ve ilham almak için sesli rehber kasetlerinden alabilirsiniz.

 

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Benzer Konular

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.