Koh Samui Adası gezilecek yerler

/ 25 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 53 okunma / yorumsuz
Koh Samui Adası gezilecek yerler

Küçük bir ada ama Koh Samui Adası gezilecek yerler oldukça fazla bu gezi notunun içeriğinde Samui Adası gezilecek yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz ama önce Koh Samui Adası hakkında kısa bilgiler vermek isterim
Koh Samui için klasik bir tropik ada demek içimden gelmiyor. Çünkü Koh Samui Adası’nı diğer egzotik adalardan ayıran çok önemli bir faktör var oda çok mükemmel korunmuş doğası, belkide bu yüzden buraya Cennet Ada denilmekte.

Koh Samui Plaj

Koh Samui nerede?

Tayland körfezinde denizden yaklaşık 15km kadar açıkta bulunuyor, ada öyle ahım şahım kalabalık bir ada değil en fazla 50bin kişinin yaşadığı bir yer.

Koh Samui Adası’na gitmek için hazırlık yaptığım günlerde içimde çok az bir heyecan vardı, nedeni ise sıradan bir tropik ada ile karşılaşmayı ummamdan kaynaklanıyordu. Adaya gittiğimde ne kadar yanıldığımı anladım ve o ön yargılarım için kendimden utandım.

Nasıl gezilir?

Bir araç kiralayıp adanın etrafını bir kaç saatte dolaşmak mümkün bu işin en basit tarafı ama eğer bunun adına gezmek denirse. Adayı tanımak için kıyı şeridinde dolaşmak ve çok çeşitli aktivitelere katılmak gerek. Balayı çiftleri için romantizm yaşatacak bir aktivite gün batımı turları, bu turlar okyanusun üzerinde oluşan gün batımı kızıllığının muhteşemliğini ve okyanusa yansımasını keşfedebileceğiniz dünyanın en güzel yerlerinden birisi.

Koh Samui Gün Batımı


Nereler gezilmeli?

Koh Samui Adası’nı keşfettikçe, cennetten bir köşe olduğunu anlayacaksınız. Gürül gürül akan şelaleleri, Kelebek Parkı, timsahlar, yılanlar, örümcekler ve en çok ilginizi çekecek yerlerden birisi olan; maymunlarla inanılmaz gösterilerin yapıldığı merkezler görmek isteyeceğiniz türden aktiviteler.

Mimarisi

Adanın en sevdiğim özelliklerinden birisi buranın mimarisi oldu. Burada çok katlı evler, oteller veya yapılar göremezsiniz çünkü burada bir yapının bir Palmiye ağacının boyunu aşmasına izin verilmiyor. Hani bizdeki gibi ormanı bu yılk yak, seneye oteli dik olayı zaten olamaz.

Ada küçük bir ada olmasına rağmen çok şeyleri sığdırabileceğiniz bir yer. Bembeyaz kumsalların turkuaz mavisi deniz ile buluştuğu plajları, palmiyelerin gölgesinde içeceğiniz serin bir egzotik kokteylin sizlere vereceği heyecandan bahsetmeye gerek var mı bilmiyorum.

Balayı çiftleri için önerebileceğim konaklama tesisi Samui Sunset Villaları olacaktır. Tesis güzel bir plajda yer alıyor ve kendisine ait terasları bulunuyor. Plajda geniş açık duşları, iyi dizayn edilmiş yatak odaları ve oldukça gösterişli hazırlanmış oturma odaları bulunuyor.

Tayland gezinize görmek isteye bileceğiniz bir başka cennet ada : Koh Poda Adası

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.