Ölüdeniz Halk Plajı , Ölüdeniz, Fethiye

/ 29 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 119 okunma / yorumsuz
Ölüdeniz Halk Plajı , Ölüdeniz, Fethiye

Ölüdeniz Halk Plajı adı üstünde Ölüdeniz merkezinde bulunan, ulaşım kolaylığı veya etrafınızda bir çok aktivitenin olduğu, ücretsiz girilebilen bir halk plajı.

Ölüdeniz Halk Plajı nasıl bir plaj?

Ölüdeniz Halk Plajı

Ölüdeniz  Plajı Kumburnu Plajı’nın (Blue Lagoon) aksine çakıllı, ve dalgalı bir plaj. Hemen üstünüzede yüzlerce yamaç paraşütünün geçtiği, denizden günübirlik teknelerin, deniz taksilerinin sürekli haraket haline olduğu bir plaj. Ama bütün bunların aksine ulaşım kolaylığı nedeniyle tercih edilebilir.


Ölüdeniz Halk Plajı’na nasıl gidilir?

Ulaşım çok kolay, eğer kendi aracınız ile gelmişseniz, günlük 25 TL otopark parası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Yada sabah erken saatlerde gelmişseniz biraz arkalardaki sokaklara ücretsiz park etmek mümkün, ama bu yoğun sezon veya resmi tatillerde neredeyse imkansız.

Ölüdeniz Halk Plajı ücretli mi?

Hayır, girişte herhangi bir ücret ödemiyorsunuz fakat şezlong şemsiye kiralamak oldukça pahalı. Bir şezlong bir şemsiye 30 TL, eğer aile boyu gitmişseniz bu biraz pahalıya patlayabilir. Yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı çevredeki restoranlardan veya alış veriş merkezlerinden giderebilirsiniz. Tabi ki restoranların ne kadar pahalı olabileceğiniz sizde tahmin ediyorsunuzdur.

Ölüdeniz Kumsalı

Ölüdeniz Halk Plajı nasıl gidilir?

Kendi aracınız ile gidecekseniz Ölüdeniz merkezinden denize doğru devam edin, denizi gördüğünüz yer. Toplu taşıma araçları ile gidecekseniz Ölüdeniz’de tamda plajın önünde duruyorlar. Fethiye‘den kısa zaman aralıklarla gece geç saatlere kadar toplu taşıma aracı bulmak mümkün. Kısacası ulaşım çok kolay.

Ölüdeniz Halk Plajı’na giderken yanıma neler almalıyım?

Yiyecek içecek

Plaj yakınlarındaki tesisler oldukça pahalı, bu nedenle sırt çantanızda yiyecek içecek olmasında fayda var. Getirmek istemeyenlerde çevreden temin edebilirler.

İhtiyaç duyabileceğiniz eşyalar

Deniz ayakkabısı olmazsa olmazınız olsun, mutlaka yanınızda bulundurun. Küçük çocuğunuz var ise mutlaka güvenlik önlemlerini alın, kolluk vs gibi. Oturmak için bir şeyler alabilirsiniz veya güneşlenmek için havlunuzu kullanabilirsiniz.

Ölüdeniz Halk Plajı’nı önerir misin?

Dikkatli olmak suretiyle evet. Plajda tekne trafiği çok fazla, hiç beklemediğiniz bir anda yanınızda deniz taksi veya sürat teknesi belirebilir. Özellikle küçük çocuğu olan tatilcilerin gözleri çocuklarında olmalı. Teknelerden gelebilecek tehlikenin dışında denizin çabuk derinleşmesi bir tarafa deniz çakıllı olduğu için yürümekte güçlük çekebilir.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.