Muhteşem bir Güzellik, Kaputaş Plajı

/ 18 Eylül 2019 tarihinde eklendi 19 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 80 okunma / 1 Yorum
Muhteşem bir Güzellik, Kaputaş Plajı

Muhteşem bir Güzellik olan Kaputaş Plajı,  cennetvari bir güzellik ve bunu bilmeyen kaç kişi vardır bilmiyorum. Egzotik plajları aratmayan güzelliği ile Kaputaş Plajı’nda yüzmenin tadına doyamayacağınız kesin.

 Kalkan’dan Kaş  istikametine giderken hiç ummadığınız bir yerde karşınıza çıkar Kaputaş. Türkuaz mavisi denizi, altın sarısı kumsalı ile zannedersiniz ki okyanusta bir ada.

Kaş‘ın hatta Antalya‘nın en güzel plajlardan birisi olan Kaputaş plajını okyanus adalarından ayıran en büyük fark bir palmiye ağacının olmaması. Plajın kıyısında bir yerde palmiye ağacı olsa zannedersiniz ki okyanusta bir adadasınız. 

Hiç beklemeden aracınızı yolun sağına çekip koşmak istersiniz Akdeniz’in muhteşem sularına.  Tertemiz berrak suyu, bembeyaz kumsalı ile Kaputaş plajı muhteşem bir güzelliğe sahip.

"<yoastmark

Plajda yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı kendiniz getirmeniz gerekli çünkü plajda restoran kaffe tarzı hiçbir şey yok. Hatta şezlong şemsiye kiralama imkanı da yok çünkü Kaputaş plajı hala bakir, hala el değmemiş ve hala muhteşem ötesi güzel. 

Kaputaş plajına ulaşmak için bir dizi merdiven inmeniz gerekiyor yada dönerken aynı basamakları tekrar çıkmak.  Biraz zahmetli gibi gelebilir ama plaja indiğiniz zaman bu kadar zahmete dediğini göreceksiniz

Plajda konaklama imkanı yok kamp yapmak için alanda yok en yakın konaklama tesisleri Kaş merkezinde veya Kalkan’da var zaten Kaputaş plajı Kaş ve Kalkan’ın tam ortasında bulunuyor. 

Kaş merkez den kalkan günübirlik teknelerle Kaputaş’a  gelebilir hatta hemen yanında bulunan Mavi mağarayı da görebilirsiniz. 

Kaputaş aslında kanyon ağzı kumsalı zamanla dağlardan gelen yağmur ve sel sularının oluşturduğu bir kumsal.

Kaputaş Plajı’na nasıl gidebilirim?

Kaputaş Plajı’na Fethiye‘den gelecekler için Fethiye Kaş karayolunu kullanmaları yeterli olacaktır.  Kalkan’ı 7-8 kilometre geçtikten sonra Kaputaş plajı tüm güzelliğiyle karşınıza çıkacaktır.

Deniz yolu ile gelmek isteyenler kısacası tekne turları ile gelmek isteyen tatilciler için Kaş’dan kalkan günübirlik teknelerde Kaputaş’a uğramaktalar. Eğer aracınız yok ve zamanınız dar ise tekne turları ile gün içerisinde Kaş’ın diğer tüm güzellikleri ile birlikte bu muhteşem plajı ziyaret etme fırsatı bulabilirsiniz. Bu arada bayram tatilleri gibi dönemlerde plaj oldukça yoğun oluyor bunuda göz önüne almanızda fayda var.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Muhteşem bir Güzellik, Kaputaş Plajı (1 Yorum)

  1. […] Kaş ile Kalkan’ın tam ortasında bulunan bu muhteşem plaja karadan aracınızla veya denizden tekne turları ile ulaşmanız mümkün. Tropik adalarda gördüğümüz o muhteşem sahilleri aratmayan kumsalı ile Kaputaş plajına hayran kalacaksınız. Bakınız: Kaputaş Plajı […]