Katrancı Koyu, Katrancı Tabiat Parkı

/ 13 Ekim 2019 tarihinde eklendi 13 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 65 okunma / yorumsuz
Katrancı Koyu, Katrancı Tabiat Parkı

Katrancı Koyu kamp yapmak veya günübirlik denize girmek için tercih edebileceğiniz, yeşil ile mavinin buluştuğu Fethiye’nin muhteşem koyları arasında.

Katrancı Koyu Hakkında

Katrancı Tabiat ParkıSırtını çam ormanlarına dayamış bu muhteşem koy, çam ormanları arasından gelen kırlangıç sesleri ile dalga seslerini buluşturan, kamp, piknik veya denize girmek için Fethiye’nin en güzel yerlerinden birisi. Katrancı Koyu, Fethiye – Göcek karayolu üzerinde Yanıklar Mahallesi’nden hemen sonra yer alıyor.

Ana yoldan birkaç yüz metre içeride bulunan koy, Günlüklü koyu ve Kızlar koyu ile komşuluk etmekte. Kamp yapacaklar için kamp alanının bulunduğu gibi temel ihtiyaçlarınızın karşılayabileceğiniz alan bulunmakta. Piknik yapmak için gelenler içinde oldukça elverişli alanlar yer alıyor.

Katrancı Koyu Plajı

Katrancı Tabiat Parkı denize girmek için tercih edebileceğiniz sessiz sakin koylardan bir tanesi. Çam ormanlarından gelen tertemiz hava, billur kadar berrak deniz suyu ile Fethiye’nin en gözde plajlarından birisini içerisinde barındırıyor Katrancı Tabiat Parkı.

Nasıl Gidilir?

Göcek yönünden gelenlere Günlüklü koyu ile birlikte muhteşem bir görsel şölen sunan Katrancı koyunun bu doyumsuz manzarasını izlemek için yol kenarında bulunan mola yerini kullanabilirsiniz. Fethiye – Göcek dolmuşları ve Fethiye Yanıklar dolmuşları ile gelerek bu eşsiz koyda muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Fethiye ve Göcek’ten düzenlenen tekne turları ilede Katrancı koyunun muhteşem güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Katrancı Koyu Kamp

Katrancı Koyu’nda kamp yapmak isteyenler için ihtiyaç duydukları hemen her şeyi sağlayan işletme mevcut. Kamp ücretleri 2019 fiyatları çadır 51 karavan 61 TL. Temiz su elektrik, Wc gibi imkanlardan yararlanabiliyorsunuz.

Günübirlik gelenler için giriş ücreti 8 TL (öğrenci 4 TL), araç girişi 24 TL.

Katrancı Tabiat Parkı çocuklu aileler için uygun mu? 
Evet. Bilmenizi istediğim burası yüksek sezonda oldukça kalabalık olduğu için çocuğunuza sahip olmakta zorlanabilirsiniz.

Yanımda neler getirmeliyim?
Yanınıza yiyecek içecek olmasında fayda var, zira buradaki tesisten alacağınız yiyecek ve içecek fiyatları biraz pahalı gelebilir. Özellikle çocuklu aileler mutlaka yanında çocukları için deniz ayakkabısı bulundursun.

Ayrıca hemen yanında bulunan Günlüklü Koyu’nu da ziyaret edebilirsiniz. Bakınız: Günlüklü Koyu

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.