İzmir’in en küçük ilçesi, Karaburun

/ 19 Mart 2013 tarihinde eklendi 21 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 141 okunma / yorumsuz
İzmir’in en küçük ilçesi, Karaburun

Karaburun gezilecek yerleri hakkında bilgi vermeden önce İzmir’in en küçük ilçesi, Karaburun hakkında bilgiler vermek isterim.

Ege’nin incisi İzmir ilimizin en küçük ilçesi olan Karaburun yaz tatilinde doğa ile iç içe bir tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasına giriyor. 2 adet mavi bayraklı plajı, sessiz sakin koyları, yeşil ile mavinin birleştiği o muhteşem sahilleriyle bakir bir cennet Karaburun.

Karaburun’nun sahili

Türkiye haritasını açıp baktığımızda Ege’nin çok girintili çıkıntılı olduğunuz görürüz. Bu girinti ve çıkıntılardan Karaburun üzerine çıkan payı almış, onlarca muhteşem güzellikte koya sahip olmuş. Karaburun’a giden yolun dar ve virajlı olması buraya olan ilgiyi ya azaltmış yada buraya gelmeyi zorlaştırmış olmalı ki Karaburun bu kadar bakir kalmayı başarmış.

Karaburun’a gitmek için en güzel zaman?

Karaburun plajları oldukça berrak bir suya sahip hatta denize açıldığınızda denizin metrelerce altını görmeniz mümkün. Hemen arkanızda ormanlıktan gelen kuş seslerinin, dalgalar ile oluşturduğu melodi sizleri Karaburun’u biraz daha fazla sevmenize imkan tanıyacaktır.

Ege’nin su altı güzelliklerini, canlılarını merak ediyorsanız Karaburun sizler için ideal bir seçim. Bu kadar temiz bir deniz su altının o muhteşem güzelliğini keşfetmek, tüplü yâda tüpsüz dalış yapmak oldukça keyiflidir.

Karaburun gezilecek yerleri

İlkbaharda Karaburun’un hemen yerinde rengarenk açan çiçekler bu küçük şehre farklı bir hava, ambiyans katmakta. Onlarca farklı renkte çiçekler ile rengârenk kelebeklerin sunduğu tablosal güzellik kaçırılmamalı.

Büyük turizm merkezlerinde sahilde 300 metre yürüyüş yapsanız en az 30 restorandan buyurun diye sesler duyarsınız değil mi? Buda bir zaman sonra ciddi düzeyde rahatsızlık vermekte işte Karaburun’da buna benzer tesislerin olmaması sizleri sahilde yürüyüş anında bile doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor.

Karaburun’da nerede konaklayabilirim?

Yabancıların pek uğramadığı Karaburun’da yaşayanların çoğu burada yazlığı olan tatilciler ama Karaburun’da konaklama için alternatifler yok değil. Kalabalık bir ortamda tatil yapmayı sevmiyorsanız Karaburun’u keşfetmenizde fayda var. 3 Büyük otelin yanı sıra birçok pansiyon ve butik otel sizlere tatilinizde konaklamanızı sağlamak için hazır beklemekte.

Karaburun’a nasıl giderim?

Ulaşım için eğer kendi aracınız yoksa İzmir Üçkuyular’dan kalkan minibüsler ve toplu taşıma araçları ile Karaburun’a çok kolay ulaşım sağlaya bilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.