İnlice Plajı Göcek, Fethiye

/ 27 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 106 okunma / 1 Yorum
İnlice Plajı Göcek, Fethiye

İnlice Plajı deniziden gelen tuzun ferahlık veren kokusu ile çam ormanlarından gelen huzur kokusunu bir arada bulabileceğiniz harika bir plajdır, İnlice Plajı.

İşletmesini Fethiye Belediye’sinin yaptığı İnlice Plajı, diğer plaj işletmelerine karşı oldukça uygun fiyatlı. Aile boyu denize girebileceğiniz kumsal oldukça geniş, şezlong veya şemsiyenizi alıp günübirlik yüzebilir yada kamp yapabilirsiniz.

İnlice Plajı

İnlice Plajı Nasıl bir plaj?

Plaj, Dalaman Kağıt Fabrikası özelleştirilmeden önce buradan çalışanların gelip bungalovlarda kamp yapıp denize girdikleri bir yerdi. Bugün Fethiye Belediye’si tarafından Halk Plajı olarak halkın kullanımına açılmış, özellikle aileler için uygun muhteşem bir plaj oldu.

Sahil yapısı biraz taşlı fakat ayağınızı rahatsız edecek düzeyde değil ama yinede küçük çocuğu olanların deniz ayakkabısı giydirmesinde fayda var diye düşüyorum. Kumsalın rengi Kargıcak Koyu gibi siyahımsı bir renkte.

İnlice Halk Plajı
İnlice Halk Plajı

İnlice Plajı’nda duş veya tuvalet bulunuyor ve bunlar ücretsiz olarak halka sunuluyor.

İnlice Halk Plajı’nda tesis var mı?

Evet. Fethiye Belediyesi’nin işletmeciliğini yaptığı tesis var, fiyat olarak diğer koylara oranla çok daha ucuz. Örneğin çay 2 TL, yemek fiyatları ise tabiki istediğiniz yemeğe göre değişsede 10-30 TL arasında diyebilirim. Bir çok koyda yemek yediğiniz zaman bir araba parası ödemek zorunda kalıyorduk.

İnlice Halk Plajı
İnlice Halk Plajı

Düşüncelerim ve Önerilerim:

  1. İnlice Plajı’nın bir halk plajı olduğunu unutmamak gerek bu nedenle bangır bangır müzik falan beklemeyin. Burada dalgaların sesiyle ormandan gelen kırlangıç seslerinin oluşturduğu senfoni orkestrasını dinlemek en güzel müzik olacaktır.
  2. Kendi şezlong veya şemsiyenizi getirebilirsiniz eğer sizde yoksa, 2 şemsiye 1 şezlongu 15 TL’den kiralayabilirsiniz.
  3. Plaj işletmeciliğini oldukça başarılı buldum, temizlik konusunda uzman zaman sıkıntılar oluyor fakat bunun sebebi işletmeden çok oraya gelenler değil mi?
  4. Aracı ile gelecekler için sezon yoğunluğuna göre 5 yada 10 TL otopark ücreti olduğunu hatırlatmakta fayda var.
  5. İşletme alanı dışında kalan kısımda piknik yapmak mümkün, tabiki mangal yakacaklar için mangal alanını kullanmaları gerekiyor.
  6. Tesis içerisinde engelli misafirler için oluşturulan özel şezlong sistemi sayesinde denize kadar sorunsuz girebiliyorlar.
  7. Yukarıdada yazdığım gibi küçük çocuğu olanların çocuklarına deniz ayakkabısı giydirmelerini öneriyorum.

Eğer kaldığınız otel Göcek tarafında ise karayolu ile gelebileceğiniz en yakın plaj olduğunu da hatırlatayım.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

İnlice Plajı Göcek, Fethiye (1 Yorum)