Güvercinlik ve Güvercinlik Gezilecek Yerleri

/ 17 Ekim 2019 tarihinde eklendi 17 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 148 okunma / yorumsuz
Güvercinlik ve Güvercinlik Gezilecek Yerleri

Güvercinlik Bodrum’un hengamesinden kaçıp eski Bodrum’un o muhteşemliğini yaşayabileceğiniz Bodrum’un şimdilerde gözde bir mahallesi.

Güvercinlik Hakkında

Benim gibi Eski Bodrum’un muhteşemliklerini bilen birisiyseniz Güvercinlik’i anlamada hiç zorlanmazsınız. Sessiz, huzurlu ve bol manzaraları, harika plajlarıyla huzurlu dolu tatil sunacağı konusunda hiç şüpheniz olmasın. Kıyı şeridinde yer balık restoranları sizlere harika bir akşam yemeği sunuyor, ardından sahilde yapacağınız kısa yürüyüşün vereceği huzuru ve keyfi benim burada yazarak anlatmam imkansız. Mahalle merkezinde alışveriş için oldukça uygun. Ama yinede Güvercinlik’i alışveriş ile anmak değil, balık restoranlarından gelen ızgara balık kokusu, denizden gelen balık ile tuzun o rahatlatan kokusu ile anmak istiyorum.

Güvercinlik başlıca gezilecek yerleri

Güvercinlik Koyu

Güvercinlik KoyuMilas – Bodrum yolu üzerinde, Bodrum’a 20 km kala Bodrum’a hoş geldiniz dercesine selamlar sizi Güvercinlik Koyu. Ege’nin mavi suları ile yeşilin buluştuğu bu tablosal güzelliği hemen karşısında bulunan Salih adası tamamlar.

Dalganın neredeyse hiç uğramadığı deniz sizi bir gölde yüzüyormuş hissi uyandıracak. Hemen yakınlarına kurulan balık çiftlikleri size denizin temiz olmadığını ima edebilir ancak Güvercinlik’in suları hala pırıl pırıl.
Güvercinlik koyunu çevreleyen küçük lokantalar ve oteller sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır.

Güvercinlik Koyu nasıl gidilir?

Bodrum yönünden gelecekler Bodrum – Milas karayolu üzerinde 20 km ilerleyin sol tarafınızda kalan cennetimsi manzara Güvercinlik koyu. Milas – Bodrum yönünden gelecekler için Bodrum merkezine 2 km kala, Mumcular sapağını yüz metre geçin hemen sağınızda Güvercinlik’in o muhteşem koyu yer alır.

Salih Adası

Salih AdasıSalih adası, Güvercinlik’in  Koyunda bulunan küçük adalar topluluğunun en büyüğü. Ada üzerinde yükseklerde çam, kıyıya doğru indikçe zeytin ağacı bulunmakta.

Adanın güneydoğusunda kalan küçük koy yüzmek için en ideal yer denebilir. Ada üzerinde 8 villadan oluşan tatil sitesi bulunuyor. Hemen yakınlarında bulunan balık çiftliklerinin deniz suyunu kirletmesine rağmen burada hala deniz tertemiz.

Salih Adasına nasıl gidilir?

Bodrum yönünden gelecekler Bodrum – Milas karayolu üzerinde 20 km ilerleyin sol tarafınızda kalan cennetimsi manzara Güvercinlik koyundan Salih Adası’na ulaşım sağlayabilirisiniz. Milas – Bodrum yönünden gelecekler için Bodrum merkezine 2 km kala, Mumcular sapağını yüz metre geçin hemen sağınızda Güvercinlik’ten  adaya ulaşım sağlamak mümkün.

 

Bakınız: Bodrum ve Aşk

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.