Göcek gezilecek yerleri ve yapılması gerekenler.

/ 29 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 45 okunma / yorumsuz
Göcek gezilecek yerleri ve yapılması gerekenler.

Türkiye’nin Mavi cenneti Göcek; mavi yolcukların en popüler yerlerinden birisidir. Öyle ki mavi yolculuklar ya Göcek’de başlar, ya Göcek’den geçer yada Göcek’de biter. Denizi gölgeleyen dağların arasındaki kuytu koyları ile mavi yolculuğun vazgeçilmez adreslerinden birisi olmuştur.

Çok değil bundan birkaç yıl öncesi Göcek denildiği zaman zenginlerin tercih ettiği kotralarını Göcek’in koylarına demirleyip tatili yapan ünlüler, işadamları, siyasiler gelirdi. Ama şimdilerde bu tabular yıkıldı. Artık Göcek’de her keseye her bütçeye göre tatil imkanı bulunmakta. Butik küçük otelleri, apart otelleri ve pansiyonları ile herkes için bir tatil tatil imkanı sunmakta.

Göcek neler yapılır?

Göcek mavi yolculuk için olduğu kadar sualtı zenginlikleri ile de sizleri büyüleyeceğine inanıyorum. Dalış turlarına katılarak Göcek’in su altı zenginliklerini görebilir, belkide akvaryum kadar berrak denizinde balıklarla birlikte yüzebilirsiniz.

Göcek'de yapılması gerekenler

Göcek  ne yenir?

Sahilde bulunan şık restoranlarda Akdeniz ve Ege mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilir yada uluslar arası mutfaktan damak zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Gündüzleri bir tekne atlayıp adalarda denize girme zevkini tadabilirsiniz. Yada turlar ile Göcek’in etrafındaki güzellikleri, koyları keşfedebilirsiniz. Sizlere kesinlikle öneriyorum fotoğraf makinesiz gitmeyin çünkü o manzaraları ölümsüzleştirmek isteyeceksinizdir.

Göcek nasıl gidilir?

Göcek-Fethiye arası yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Eğer aracınız yok ise düzenli olarak hareket eden dolmuşları kullanabilirsiniz. Göcek-Muğla Fethiye yolu üzerinde bulunmaktadır. Ulaşım sorunu olmayan bu güzel sahil kasabamız, tünelinin yapılmasıyla bu daha da kısalmıştır.

Göcek tekne turu

Eğer ulaşım olarak Uçak düşünürseniz çok şanslısınız çünkü Göcek’in Dalaman Havaalanı uzaklığı sadece 15 dakika sürmektedir.

Göcek’de bunları mutlaka yap

Göcek yapmadan dönme diyebileceklerimiz Günübirlikte olsa tekne turuna çıkmadan, Adalarda denize girmeden, sahilde bir aksam yemeği yemeden, masmavi denizin altını görmeden Göcek’den dönmeyin.
Eğer adalarda deniz girdiğiniz yeni bir seçenek arıyorsanız Göcek’e en yakın plaj olan İnlice Plajı’nı tercih edebilirsiniz. Göcek’in merkezinde denize girmek gibi bir imkan söz konusu değil o nedenle seçenekler bu konuda daralmakta.

Göcek’de konaklama

Göcek’de konaklama için çok alternatifiniz var. Butik otellerden apartlara kadar onlarca hotel sizlere hizmet ediyor. Hatırlatmakta fayda var Göcek’in otelleri hersey dahil sistemine pek sıcak bakmayan daha çok butik otelcilik kültürünü benimsemiş otellerdir.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Tavsiye

Soğuk Su Koyu, Fethiye