Abant Gölü Gezilecek Yerler, Abant’ta Yapılacak Aktiviteler

/ 3 Ekim 2019 tarihinde eklendi 4 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 119 okunma / yorumsuz
Abant Gölü Gezilecek Yerler, Abant’ta Yapılacak Aktiviteler

Abant Gölü ve onun kendine özgün dokusu 4 mevsim insanı kendine aşık etmeye başarıyor, yaz başka, baharı başka, kışı başka hele sonbaharı bambaşka güzellik.

Abant ve Abat Gölü Hakkında

Abant Gölü için Batı Karadeniz’in cenneti köşesi desem yanlış olmaz herhalde, 4 mevsim 4 ayrı güzellik sunduğu gibi muhteşem bir gezi yapma fırsatı veriyor.

Türkiye’nin orman ve doğal güzellikleri bakımından en zengin illerinden olan Bolu’nun cennet bir köşesi Abant. Her mevsim görülmesi gereken doğa harikası bir tabiat parkımız.

Abant Gölü Neler Yapılır?

Abant Gezisi
Abant Gezisi

Sıradan bir gezinin dışında doğa fotoğrafçılığı, olta balıkçılığı, at biniciliği, fayton gezisi, doğa yürüyüşü gibi bir çok aktiviteye katılma fırsatı bulabileceğiniz Abant’ta unutulmaz hafta sonu geçirmek için en ideal zaman sonbahar.
Göle yansıyan sonbahar sarısına yakından tanıklık etmek, harika fotoğraflar çekmek için özellikle bu zamanlarda Abant’ı görmekte fayda var. Abant’ı gölünü çevreleyen ormanda sonbahar sarısı ve kızıllığında yapacağınız yürüyüş sizlere şehrin stresinden uzaklaştırıp harika bir gün geçirmenize imkan tanıyacak.

Abant Gölü Olta Balıkçılığı ve Diğer Aktiviteler

Abant Alası olarak bilinen Abant’a özgü Alabalık türü ile tanışmak içinde oltanızı alıp göl kıyısında yerinizi almanız gerekir. Balık tutacakların Milli Park girişinde olta ile balık tutacaklarını belirtmeleri gerekmekte.
Abant’a gidip göl kıyısında faytonla gezmeden dönmek sanırım yanlış olacaktır. Burada belirtildiği gibi nostaljik faytonla yapacağınız küçük bir gezi bu muhteşem doğal ortamda geçireceğiniz güne renk katacak klasik Abant aktivitesi.

Abant Gölü Kış
Abant Gölü Kış

Abant’ta piknik yapmak isteyenler için piknik alanları mevcut fakat ben mangalla uğraşmam diyor hazır yemeyi seviyorsanız farklı menülerden oluşan restoranlar sizlere hizmet vermeye hazır.

Abant Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Bolu’ya kadar herkes bir şekilde gelebileceğini düşünüyorum, Bolu Abant Gölü arası yaklaşık 40 Km. Eğer Bolu’ya bir şekilde ulaşmış iseniz Bolu’dan Abant’a düzenli olarak toplu taşıma araçları var. Kendi aracı ile İstanbul yönünden gelecekler Bolu Dağı’nın çıkışında zaten Abant tabelasını göreceklerdir.

Abant Gölü İçin Öneriler ve Sorulan Sorular

Çocuklu aileler için uygun mu?

Kesinlikle Evet. Çocuğunuz ile birlikte çok güzel bir gün geçirmek mümkün.

Kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Bolu sonuçta Karadeniz iklimine hakim bir coğrafyada bu nedenle hava şartlarının bir dengesi yoktur. Bu nedenle yanınızda hafif ama sıcak tutacak kıyafetler, yanınızda yağmurluk olmasını öneriyorum.

Ayakkabı seçimi nasıl olmalı?

Topuk bölgesini saran ve kolay kaymayan ayakkabı iyi bir fikir olacaktır. Göl etrafında veya ormanda yürümek isteyebilirsiniz. Kış aylarında kar ve buz olabileceğini unutmayın.

Yeme İçme

İçecek kesinlikle yanınızda olmalı, kendiniz piknik yapmayacaksanız restoranları kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız : Sonbaharda görülmesi gereken 10 yer

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.