Skydiving heyecanına var mısınız?

/ 25 Eylül 2019 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 47 okunma / yorumsuz
Skydiving heyecanına var mısınız?

Skydiving tutkunu çiftler, balayında Skydiving yapmak ister miniz? Balayı tatilinizi ölümsüzleştirmek, unutulmaz kılmak için sizlere önerdiğim bir başka heyecan, adrenalin dolu aktivite. Hepimiz küçükken uçmayı hayal etmişizdir. Bulutların arasında kaydırakta kayar gibi kayıp, aşağıda minnacık görünen evlere, ağaçlara doğru süzülmek. Aslında bu hayalimizi hayal olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürmek için en güzel zaman bu zaman olabilir.

Bu hayalinizi gerçekleştirmek mümkün, artık küçükken kurduğumuz o hayali hayatınızın aşkı ile birlikte yapabilirsiniz. Paraşütle atlamanın artık ne kadar güvenli olduğunu biliyoruz, sokakta yürürken başımıza gelebilecek tehlike oranı ile neredeyse eşdeğer. O halde neden Skydiving yapmaya cesaret edemiyor sunuz?

Skydiving

Daha önce hiç denememiş olabilirsiniz ama bu sizin yapayamacağınız anlamına gelmiyor çünkü dalışdan önce bir süre eğitim alıyorsunuz. Bu eğitim paraşütü ve diğer ekipmanları nasıl kullanacağınız, nasıl dengede kalacağınızı içeriyor. Eğer 100 kilonun altındaysanız bu aktiviteyi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Skydiving ile ilk defa tanışıyorsanız eğer bir uzmanla birlikte yapmanız gerekiyor ama ilerleyen zamanlarda tecrübe kazandıkça eşinizle dalış yapmanız mümkün. Eğer daha önceden deneyim sahibi iseniz eşinizle birlikte el ele atlayıp birlikte kuşbakışı yeryüzünü izlemenin keyfine varabilirsiniz.

Skydiving’de iki kişi yapılan atlamalara Tandem denilmekte eğer balayı programınıza Gökyüzü Dalışı’nı eklemişseniz balayı tatili öncesinden biraz eğitim alabilir dalış için bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’de son zamanlarda oldukça popüler bir spor aktivitesi olsada ne yazık ki temel eğitimi alabileceğiniz tek yer Efes hatta Türkiye’de Skydiving’in merkezi denebilir. Efes’teki Türk Hava Kurumu ile iletişime geçerek balayı tatili öncesi ön eğitim alabilirsiniz eğer buna zamanınız yoksa dalış öncesi verilen ön eğitimde oldukça yeterli olacaktır.

Nerelerde yapabilirsiniz?

Balayı tatilinde yurtdışında iseniz Yeni Zelanda, İsrail, Hawai, Kanada, Avustralya ve Amerika’da oldukça yaygın bir aktivite ve oldukça fazla destinasyonlar bulunmakta. Turizm şirketlerinde araştırma yaparsanız bu ülkelere balayı paketleri bulabilir bu destinasyonuda içerisine ilave ettirebilirsiniz. Düğün paketi olarak alırsanız gökyüzünde ‘EVET’ demenizde mümkün, yani bulutların arasında süzülürken evet demek isterseniz buda mümkün.

Skydiving fiyatları 70 ila 200 Euro arasında değişkenlik gösteriyor ama siz Gökyüzü dalışı yaparken evlenmek isterseniz ortalama 850-900 Euro gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Peki, değerli o paraya emin olun değer.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.