Miami Gece Hayatı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler.

/ 3 Ekim 2019 tarihinde eklendi 3 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 44 okunma / yorumsuz
Miami Gece Hayatı ve Dikkat Etmeniz Gerekenler.

Miami Gece Hayatı her gencin mutlaka gitmek, büyülü gecelerinde sabahlara kadar eğlenmek istediği bir yer. Dünyanın en renkli gece hayatına sahip Miami’de eğlenmek çok keyfi üzüntüye çevirmemek için Miami gece hayatında nelere dikkat etmeliyiz.

Miami Gece Hayatı hakkında her genç az çok bilgi sahibidir. ABD’nin Florida eyaletinin en büyük şehirlerinden birisi olduğum gibi Atlas okyanusuna olan muhteşem kumsalları ve namı dünyayı saran gece hayatı ile büyük bir turizm merkezi. İmkanı olan herkes Miami’yi görmeli hayatta bir kes bile olsa sabah kadar burada eğlenmeli.

Miami’nin kendi yerleşik halkından korkmaya gerek yok ama burası çok uluslu bir şehir olmuş bile. Dünyanın bütün ülkelerinden gelenler burada çalışmak için imkan aramaktalar iş bulan bulmayan, kaça yaşayan her neyse bu kadar keşmekeş olmuş bir yerde herkesin sizin gibi iyi niyetli olmasını beklemek çok yanlış olacaktır.

Miami’ye gelip de sadece denizde yüzmek sizce biraz garip olmaz mı? Bu garipliği ortadan kaldırmak için sabahlara kadar süren gece hayatını keşfe çıkmak gerek yada görkemli plaj partilerine katılmak gibi burada var olan atraksiyonlardan kendi payımıza düşeni almalıyız.

Çok uluslu, çok kültürlü bir yer olmasından dolayı burada sahtekarlık, dolandırıcılık almış başını gitmiş durumda. Buraya ilk defa gelen herkes mutlaka bir dolandırıcılık yaşar. Bende yaşadım hem de bir değil bir kaç kez. Şimdi ben dolandırıldım sizlerinde aynı duruma düşmemesi için dikkat etmeniz gerekenleri yazmaya çalışacağım.

1- Kredi Kartı

Burada barlara girdiğiniz zaman kredi kartını barmenlere bırakmak bir gelenek neredeyse. Siz içkinizi alırsınız ve barmen buradan gereken tutarı çeker. Bir dönem problemsiz bir gelenek olan bu sistem artık öyle değil. Miami’ye gelen herkes iyi niyetli değil o yüzden kredi kartınızın limitleri yok edilebilir. Yani sizin içmediğiniz içeceklerin ücreti kredi kartınızdan çekilir ve siz farkına bile varmazsınız. Üstünüzde dönen rengarenk ışıklar, içinizde fırtınalar koparan müzik, seksi kızlar derken kredi kartı kimin umurunda olabilir ki? İçeceklerinizi alırken, ödemesini yaparken çok dikkat etmeliyiz hatta size uzatılan adisyonu yada faturayı bizden fazla kontrol edin. Unutmayın o atmosfer öyle bir atmosfer ki ertesi gün yaşadıklarınızı riya gördüm sanabilirsiniz.

2- Kulüplere Ücretsiz Giriş Bilekliği

Siz sokaklarda gezerken yada eğlenmek için bir mekan ararken yanınıza sokan birisi 10 dolara bölgenin en iyi gece kulübüne ücretsiz giriş bilekliğini vereceğini söyler. Bileklik bir çok gece kulübünde uyulması gereken bir kural. Hatta o kadar aşarlar ki içeride ilk içeceklerin ücretsiz olduğunu iddia ederler. Farz et aldınız ne olacak. Gece kulübüne gideceksiniz ve o arkadaşta size eşlik edecek kapıda güvenlik sizden giriş ücreti talep ettiği zaman arkanıza bakıp bilekliği aldığınız şahsiyeti arayacaksınız ama bulamayacaksınız. Girişte yüzlerce insanın içerisinde rezil olmanıza mı yoksa giden paraya mı veya içeri girememenize mi yazarsınız? Artık siz istediğinize yanın.

3- Sahte Turist Bilgi Merkezleri

Sahte Turist Bilgi Merkezleri hemen her sokakta karşınıza çıkacaktır. Buradan herhangi bir gece kulübüne veya partiye giriş kartı almak istediniz yada bir tura her neyse kesinlikle hangi turla çalıştığını öğrenin ve elinizdeki telefondan internetteki o tur firmasının yorumlarına bakın. Hata payınız yok. Gözünüzün tutmadığı yerlerden uzaklaşın. Aaa ucuzmuş diye hemen atlamayın. Bir partinin giriş ücreti sabittir organizasyonu yapanlar sadece turizm bilgi merkezlerine küçük bir komisyon vermekteler. Örneğin 100 dolar giriş ücreti olan bir gece kulübü bileti pazarlayan firmalara yüzde 5 veya 10 komisyon öder bu en fazla. Hiç bir firmada 100 dolar altı satamaz ama dolandırıcılar sahte biletlerde 50 dolara satabiliyorlar. Zaten bir gecede vurgun yapıyorlar. Ertesi gün başka bir caddede yine başka birilerini dolandırıyorlar. Bir daha onu görmeniz imkansız.

4- VIP giriş kartı

VIP giriş kartı diye bir uygulama var ama bu normal turistler için geçerli değil gibi bir şey. Nerede olursa olsun size VIP kartı satmaya çalışanlardan uzak durun. Çok cazip gelecek bir teklifle gelecekler ama sakın almayın. Hiç bir işinize yaramaz. Yine normal yoldan girerseniz, herkesin içtiğini içersiniz herkesle aynı pistte dans edersiniz sadece artı bir kez daha ücret ödersiniz.

5 – Restoranlara dikkat et

Dolandırıcılık sadece gece hayatında değil restoranlarda da tam gaz devam ediyor. Restorana girdiniz siparişi verdiniz tam çıkacaksınız gelen hesap dudak uçuklatıyor. Halbuki siz sipariş verirken gelecek hesabı az çok biliyordunuz. Yemediğiniz masanıza gelmeyen bir çok şey sizin faturanıza eklenmiş göreceksiniz. Gelen faturayı lütfen iki kez hatta üç kez kontrol edin.

Miami Palmiye Ağaçlarının saçakları altında bembeyaz uzanan kumsalları, sabahlara kadar aralıksız süren gece hayatı, seksi kızları lüks yaşantısı ile muhteşem bir yer olduğu kadar büyük de bir şehir. Herkes iyi niyetli olmayacaktır. Sizin oraya turist olarak geldiğinizi hemen anlarlar ve sizi dolandırmak için her şeyi yapacaklardır. Çok dikkatli olun ki başınıza kötü şeyler gelmesin. Miami’ye gelen her turist bunlardan payını alıyorlar siz almamak için elinizden geleni yapın.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.