Spetses Adası gezilecek yerleri, yapılması gerekenler

/ 29 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 58 okunma / yorumsuz
Spetses Adası gezilecek yerleri, yapılması gerekenler

Spetses Adası için herhangi bir gezi planım yoktu, en azından yakın zaman içerisinde. Bulduğum çok uygun bileti sayesinde acele şekilde valizi toplayıp yola çıkmak zorunda kaldım.

Şimdide sizlere Spetses Adası gezilecek yerler, Spetses Adası’nda yapmanız gerekenler hakkında bilgiler vermek istiyorum, ama önce Spetses Adası hakkında konuşalım. Spetses Adası biz Türkler tarafından çok bilinen bir ada değil sanırım bunun en büyük nedeni bizim karasularımıza yakın olmamasından kaynaklanıyor.

Spetses Adası’na en kolay  nasıl gidilir?

Spetses Adası

Spetses, Atina’ya feribot ile 2 saat Kosta’ya da 30 dakikadan daha az durumda. Kısaca Yunanistan yarımadasına çok yakın bir mesafede. Adaya gitmek isteyenler Atina Havalimanı’nı kullanacaklar ise mecburen 2 saatlik feribot yolculuğunu çekecekler ama aktarmalı iç uçuş yapmak isterlerse Kosta yakınlarında bulunan Porto Cheli Havalimanı’nı veya ada üzerinde bulunan Spetsai Island Havalimanı’nı kullanabilirler ama bu havalimanları küçük olduğu için sadece iç uçuşlar bulunmakta diye hatırımda kalmış.

Spetses Adası gezilecek yerleri nereler?

Spetses Island

Spetses Adası gezilecek yerlere gelince, ada sokaklarında gezerken tipik Yunan mimarisinin örneklerini görmeniz mümkün, dar sokaklarını süsleyen tarihi yapılar gezinizde en çok dikkatinizi çekecek güzellikler arasında olacaktır. Tarihi binaları kadar doğal güzellikleri ve koyları ile de ilgi gören bir ada Spetses bu yüzden vaktiniz varsa eğer Spetses Adası’nın tüm plajlarını ve koylarını geziniz.
Gezi için ekstra bir efor sarf etmenize gerek yok her hangi bir yerden bisiklet veya motosiklet kiralayabilirsiniz. Adanın etrafını yukarıda yazdığımız araçların birisi ile mutlaka dolaşın. Eşsiz koyları ve plajları keşfetmenin en güzel yolu bu.

Spetses Adası’nda neler yapılır?

Spetses Adası'nda neler yapılır?

Adayı denizde keşfetmeyi ihmal etmeyin bunun için yapmanız tekne turlarına katılmak veya küçük deniz taksi ile adanın etrafını dolaşmak olacaktır. Bu gezi ile hem Spetses Adası’nı denizden keşfetmiş olacaksınız hem de Yunan zenginlerinin lüks villalarını görmüş olacaksınız.Hazır denizden bahsetmişken çevrede yer alan bir çok küçük ada gezilebilir bunların başında Spetsopoula Adası geliyor.

Adanın Ege Denizine bakan kısmı sörf dahil bir çok su sporu için oldukça elverişli eğer adrenalin tutkunu iseniz denemenizde fayda var.

Ege denizinin berrak sularını bilirsiniz ve berrak suların altında gizlenen güzellikleri keşfetmek için adada dalış iyi bir seçenek olmaz mı?

Zogeria Plajı adanın en önemli plajlarından birisi kıyıda yer alan küçük tavernalarını test ederek eğlence dolu bir gün yaşamak mümkün.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.