Sıra dışı düğün , Buzlar arasında Evet deyin!

/ 26 Eylül 2017 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 20 okunma / yorumsuz
Sıra dışı düğün , Buzlar arasında Evet deyin!

Sıra dışı bir düğün yapmak biraz cesaret ister ama asla unutulmaz, unutulmayacak bir düğün için de o düğünün gerçekten Sıra dışı bir düğün olması gerekir.

Klasik damatlık ve gelinlik giymeden düğün yapmaya razıysanız sizlere sıra dışı bir düğün ve balayı önerim var. Bahsedeceğim yeri aslında bir çok kişi şimdiden anladı çünkü son zamanlarda sosyal medyada resimleri oldukça yayıldı buranın ama bilmeyenler için yada burada düşün organizasyonu hakkında bilgisi olmayanlar için bu ilginç yeri anlatmakta fayda var.

Sıra dışı düşün ve sıra dışı balayı arayanların mutlaka incelemesi gereken bir yer, İsveç’in Jukkaskarvi Köyünde bulunan ICE HOTEL. Gözünüzün gördüğü heryer, herşey buzdan yapılmış ve bembeyaz, bu kadar beyaz bir arada olunca ortaya baş döndüren bir güzellik çıkmaz mı. Ama bir sorun var, burada hava her daim -5 derece buda klasik gelinlik ve damatlık giyemeyeceğiniz anlamına geliyor. O kadar beyazın içerisinde beyaz gelinlik giymesemde olur diyorsanız hadi o zaman ben yazmaya siz okumaya devam edelim.

Sıra dışı bir düğün
Sıra dışı bir düğün

Önce bir öneri ile başlamak istiyorum, eğer burada düğün vb organizasyon düşünüyorsanız tamamıyla sürpriz olmalı, daha önceden evlenme teklif edilmiş vs ise eğer ben ICE Hotel’in çok uygun olduğunu düşünmüyorum, aslında olabilir ama bu otelin düğün organizasyonu daha çok sürprizler üzerine planlanmış. Eğer ki, evlenme teklifini orada yapmak istiyorsanız, herşey sürpriz olacaksa o zaman Ice HotelPIyi seçin ve otelede rezervasyon anında belirtin, ben orada evlenme teklif edeceğim diye. Bu neyi değiştirecek, aslında çok şeyi değiştirecek, öncelikle size özel muhteşem bir suit oda verilecek ve odada bir blokta buza kazınmış ‘benimle evlenir misin’ yazacak tabiki isimlerinizde aynı şekilde yanında buzu kazıyarak hazırlayacaklar.

Sıra dışı bir düğün için ip uçları

Eğer ki, ‘EVET’ cevabını alırsanız boş boş oturmanın anlamı yok, hemen düşün hazırlıklarına başlıyorsunuz. Kiruna’da kuaför, çiçekçi, fotoğrafçı kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Gelinlik ve damatlık zaten alışagelmiş klasikler olamaz çünkü otel her daim -5 derece. Kıyılan nikahın ardından hem ısınmak hemde biraz yorgunluk atmak için Old Homestead Restaurant’ta bir yemek yiyebilirsiniz. Old Homestead Restaurant otele yaklaşık 800 metre uzaklıkta ve Torne Nehri’nin hemen kıyısında bulunuyor. Restoran büyüleyici bir manzaraya sahip, yeni evli bir çift olduğunuzu söyleidiğinizde veya onlar anladığında sizlere romantik bir ortam sunabiliyorlar. Otele döndüğünüzde sıscak odalardan birine geçebilirsiniz vede balayı tatilinizin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Balayı tatilinize renk katacak çok sayıda aktivite bulabilirsiniz ama benim kesinlikle yapın diyebileceğim bir aktivite kesinlikle kuzey ışıklarını seyretmeye gidin. Kızak gezisi yapabileceğiniz bir başka aktivite olabilir.

Otele rezervasyonu en az 3 hafta önceden yaptırmanız gerekiyor, düşün paketi fiyatı yaklaşık 1250 Euro. Bu pakete konaklama dahil değil, konaklama ücretlerini ayrıca ödemeniz gerekmekte. Örnek buz süitlerin kişi başı ücreti 200-450 Euro arasında değişiyor ama bu fiyatlar sesona göre değişebilir. Bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için Tel (446 980)66 800 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.