Monte Carlo’yu Keşfedin!

/ 18 Eylül 2019 tarihinde eklendi 11 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 58 okunma / yorumsuz
Monte Carlo’yu Keşfedin!

Monte Carlo hakkında bilgi sahibi olanlar mutlaka vardır, hatta bir çok zaman Monte Carlo’da tatil olur mu diye arkadaşlarımız arasında tartıştığımız zamanlar çok oluyor. Ama ben Monte Carlo’da balayı tatili veya normal tatil yapmamak için  hiç bir neden bulamıyorum tam aksine Monte Carlo’da balayı tatili veya hakkınız olan normal tatilinizi yapmak için    onlarca neden bulabiliyorum, genelde kazananda ben oluyorum.

Monte Carlo Nerede?

Dünya haritasını açsanız olduğu yeri bulmak için bir hayli çaba sarf etmeniz gerekir, Avrupa haritasını açsanız bir nohut tanesi kadar alanı kaplayan bağımsız bir şehir devleti. Akdeniz’in kıyısında küçük bir yer olmasına rağmen yıl boyu süren onlarca büyük organizasyon düzenlenmekte. Ve buda  turistin hiç eksik olmadığı ve adından her zaman söz ettiren bir yer olması anlamına geliyor. 

Monte Carlo’da neler yapılır?

Yıl boyunca yapılan bazı organizasyonları hatırlayalım. Yılın ilk ayında yani Ocak ayında Monte-Carlo Sirk Festivali ile yeni yıla merhaba diyor. Hemen peşinden ocak ayının ikinci yarısında hepimizin büyük bir zevk ve heyecanla takip ettiği Monte Carlo’nun en önemli Rallisi düzenleniyor. Nisan ayının ilk haftalarında Monako Prensi II. Albert’in organize ettiği ve dünyanın en iyi tenisçilerinin yer aldığı Monte Carlo Rolex Masters yer alıyor. 

Monte Carlo, Monako
Monte Carlo, Monako

Printemps Des Arts, türkçe adıyla Bahar Sanat Festivali Mart ayının ikinci yarısından itibaren yaklaşık 5 hafta boyunca sermekte. Ve operadan resim sanatına, farklı sanat alanları ile ilgilenen sanat tutkunlarını Monte Carlo’da misafir ediyor. Mayıs ayının son günlerinde bütün dünyanın gözleri burada olur.  Bunun nedeni elbette Formula 1’in en zorlu etabının burada yapılıyor olması. Formula 1 tutkunlarının çok iyi bildiği Monako Grand Prix’i bu yıl 29 Mayıs’da yapılacak. 

Yaz aylarında hemen her hafta bir konser veya şov benzeri etkinlik organize ediliyor. Monako Yacht Show Eylül ayının son günlerin dünyanın en zenginlerinin gözünü bu küçük devlete dikmesini sağlıyor. Kasım ve Aralık aylarında ise Caz tutkunlarına adeta burada kilitli kalmasını sağlıyor, Monte Carlo Caz Festivali Kasım ve Aralık aylarında müzik severlere unutmayacakları bir etkinlik yaşatıyor.

Konaklama için öneriler

Konaklama için süper lüks otellerin olduğunu, hatırlatmakta fayda var. Bir balayı çifti olarak Monte Carlo’da lüks bir balayı tatili yeniden tanımlayabilirsiniz. Monte-Carlo Bay & Hotel ülkenin en iyi otellerinden bir tanesi, Fransız Rivierası manzaralı otel 300’ün üzerine lüks odası ile hizmet veriyor.  Balayı tatilinde yep yeni ve muhteşem lezzetlerle tanışmak için, ülkenin en iyi olan Blue Bay’da Chef Marcel Ravin’in muhteşem lezzetleri ile tanışabilirsiniz. Burada yan masanızda mutlaka bir ünlünün oturduğuna tanıklık edebilirsiniz. Akdeniz’in zengin yemeklerinden seçmeniz bizim kültürümüzden uzaklaşmadan nefis yemekleri tatma imkanına sahip olabilir siniz.

Kısacası, Monte Carlo’da balayı tatili yapmanızı öneriyorum. Çünkü yıl boyu süren aktiviteler, Akdeniz’in benzersiz kumsalları, lüks oteller, romantik bir akşam yemeği için beklentilerinizin üzerinde imkanlar, eğlence, spor, modernizm kısacası, tüm beklentilerinize fazlası ile cevap verecektir.

Monte Carlo hakkında daha fazla bilgi almak için bu adreside ziyaret etmenizde fazda var :  monte-carlo.mc

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Benzer Konular

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.