Malta, Gozo ve Comino , Üç Ada Üç Cennet

/ 20 Eylül 2019 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 21 okunma / yorumsuz
Malta, Gozo ve Comino , Üç Ada Üç Cennet

Malta Takımadaları siz balayı çiftleri için üç muhteşem ada ile davet ediyor. Malta Takımadaları Sicilya’nın güneyinde Akdeniz’in muhteşemliği ile sizlere muhteşem bir tatil yaşatabilir.

Hayalinizdeki balayı tatilini sizlere sunacağını düşündüğüm bir takım adalarından bahsetmek istiyorum bu makalemde. 3 adadan oluşan Malta Takım Adaları 3 ayrı cennetin birlikte sunumu adeta.

Aslında 4 mevsim balayı tatili yapabileceğiniz bir yer Malta. Kar, don hatta soğuğun pek uğramadığı bu adalarda  kış mevsimi oldukça ılıman geçiyor hatta zaman zaman yüzebileceksiniz. Yaz aylarında ise sıcak oldukça fazla öyleki Temmuz ayında  Antalya, Fethiye ne kadar sıcaksa Malta’da ondan biraz daha fazla denebilir.

Malta oldukça zengin bir kültüre sahip bu kültürün temeli Fenikeliler’den Kartacalılar’a, Bizanslılar’dan Berberiler’e kadar uzanıyor. Zaten Malta’yı sizlere önerdiğim diğer balayı adalarından en önemli özelliklerden biriside budur. Sömürge yıllarından kalma İngiliz ve Fransız kültürüde işin içine girdiğinde adada karşılaşacağınız kültür zenginliğinin sanırım farkına varmışsınızdır.

Neler görebilirim?

Malta’da çok sık karşınıza çıkacak Ortaçağ’dan kalma muhteşem katedraller ve kiliseler görmeye değer hatta barok tarzı ile yapılan benzersiz yapılar Malta’da balayı tatilinizde ziyaret etmeniz gereken yerler arasında olmalı. 

Balayı tatilinde denizle buluşmak, güneşin, kumun tadını çıkarmak isteyenler için her birisi Patara kumsalına benzeyen uzun plajlara sahip. Deniz balayı tatilinizin bir parçası olacaksa eğer mutlaka plaja yakın bir otel seçin. Malta bir turizm cenneti eğer balayı tatili planınızı kendiniz yapıyorsanız balayı için ayırdığınız bütçeye uygun sahile yakın oteller bulabilirsiniz.

Comino

Mutlaka ama mutlaka bir tekne turuna katılın, Malta’nın birer parçası olan diğer adaları keşfetmeden dönmek emin olun Malta’yı görmeden dönmek demektir. Balayı tatilinizde mutlaka görmeniz gerekenler arasında şirin köylerde olmalı, Malta’yı eşsiz kılan en önemli faktörlerden birisi de işte bu güzel köyler.

Eğer doğru zamana denk gelmeniz durumunda her yıl  düzenlenen geleneksel Malta Festivali ve Guardia’daki tarihi geçit törenlerini seyredebilirsiniz. Yine  Mdina ve Valletta Festivalleride görülmesi gereken etkinlikler arasındadır.

Balayı tatilinizi kendiniz planlamışsanız Softa aktarmalı uçuşlar biraz daha uygun olacaktır, havalimanından otele transfer almanızı öneriyorum en azından tatilinizin ilk dakikaları sıkıcı olmasın.  Böylelikle  hızlı şekilde balayı tatilinize odaklanabilirsiniz. 

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.