Kuzey Kıbrıs En Güzel Plajları

/ 5 Ekim 2019 tarihinde eklendi 5 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 56 okunma / yorumsuz
Kuzey Kıbrıs En Güzel Plajları

Kuzey Kıbrıs  kimine göre yavru vatan, kimine göre Akdeniz’in ortasında bir cennet, bana göre ise vizesiz ve çok uzaklara gidebileceğim egzotik bir ada. Sadece kimlik karıtınızla gidebileceğiniz Kuzey Kıbrıs’ta hangi plajlar en güzeli, hangi plajlar yüzmelisiniz ki, kendinizi Maldivler’de hissetmelisiniz. İşte bende sizler için bu plajlara gittim, gördüm, yüzdüm ve sizlere güzellik sırasına göre bir liste hazırladım.

Kuzey Kıbrıs Hakkında

Ama önce biraz Kıbrıs’ın muhteşem havasından konuşalım, sonra en güzel Kıbrıs Plajları listemize geçelim. Ne dersiniz?

Akdeniz’in serin sularında yüzmek eşsiz kumsallarında güneşlemek için vize ile uğraşmadan saatlerce yolculuk yapmadan ulaşmak mümkün. Yavru vatan Kıbrıs’ın eşsiz kumsalları, lüks otelleri gece kulüpleri Türk turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Peki, siz hiç Kıbrıs’ın cennet kumsallarını keşfettiniz mi?

Kuzey Kıbrıs en güzel plajları

Bediz Plajı, Kuzey Kıbrıs

Gazimağusa’nın kuzeyinde bulunan Bediz plajı muhteşem kumsalı ile Kıbrıs gezinizde sizleri Akdeniz’in serin sularıyla buluşmanıza olanak sağlıyor. Şezlong, şemsiye, restoran gibi ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz plaj aynı zamanda Selamis Ören yerine çok yakın mesafede bulunuyor.

Glapsides Plajı, Kuzey Kıbrıs

Bediz plajına yaklaşık 150-200 metre uzaklıkta bulunan Glapsides Plajı, bölgenin en çok tercih edilen plajlardan birisi. Uzun ve ince kumlu olan plajda şezlong, şemsiye fiyatları oldukça uygun ve restoran, mini market gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar mevcut.

Escape Plajı

Kuzey Kıbrıs’ın en güzel plajı olarak bilinen Escape Plajı, ince altın rengi kumsalı, kristal berraklığında ki suyuyla kendine hayran bırakan güzellikte. Plaj aynı zamanda su sporları içinde oldukça uygun özellikle tüplü dalış, Jet Ski, muz, pedallı bot benzeri birçok aktiviteye katılarak tatilinizde eğlencenin suyunu çıkara bilirsiniz.  Escape Plajı aynı zamanda eğlence içinde ideal bir yer bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Denizkızı Plajı

Girne’nin 10 km batısında bulunan Denizkızı plajı, Kıbrıs’ın korunmuş en iyi plajlarından birisi. Paraşütle atlama, rüzgâr sörfü, su kayağı gibi birçok farklı spor aktivitesinin de yapılabileceği plaj, sakin ve tertemiz bir yer.

Malibu Plajı

Kıbrıs’ın kristal berraklığında suyu ve tertemiz kumsalıyla bilinen plajdır. Plajda şezlong şemsiye gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Altın Kum plajı

Yaz aylarında kaplumbağaların yumurtalarını bırakmak üzere geldiği kumsallardan birisi olan uzun ve ince kumlu plaj “Golden Sands Beach” olarak da bilinmektedir.

Acapulco Plajı

Rüzgâr sörfü ile ünlü plaj Girne’nin yaklaşık 10 km doğusunda, bu plaj konusunda çok övgüler aldığım için ekledim. Kendim ne yazık ki gidemedim.

Türkiye’den ve dünyadan derlediğimiz En güzel plajlar sayfamıza bakmak ister misiniz?

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Tavsiye

Monte Carlo’yu Keşfedin!