Köln Hayvanat Bahçesi

/ 21 Ekim 2013 tarihinde eklendi 11 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 130 okunma / 1 Yorum
Köln Hayvanat Bahçesi

Köln Hayvanat Bahçesi ziyaretimiz oldukça heyecanlı geçti, açıkçası ilk başlarda Köln Hayvanat Bahçesi gezisinin bu kadar güzel geçeceğini sanmıyordum.

Kölner Zoo Aslan

Hafta sonu Köln’de yeni deneyimler yaşamak için araştırmalar devam ederken bir anda aklımızda düşen Köln hayvanat bahçesinde harika bir deneyim yaşadık. Almanya’nın en eski ve en büyük hayvanat bahçesi olan Kölner Zoo, içerisinde barındırdığı yüzlerce canlı türü ile görülmeye değer.

Bizim kısmetimize oldukça bulutlu hatta kısmet yağışında bulunduğu bir günde keşfettik ama üzülmeyin Köln Hayvanat Bahçesini gezmek isteyenler için hava şartları çok problem değil. Her türlü hava şartında gönül rahatlığıyla gezebileceğiniz oldukça güzel dizayn edilmiş bir yer.

Timsahlar ve Köln Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi içerisinde yaşamını devam ettirmek zorunda olan tüm canlılar için doğal ortamlarında ki huzur ve konfor tamamıyla sağlanmış.

Özellikle ilgili çeken tropik bölgelerde yaşayan kuşlar ve balıklar için hazırlanan bölüm hava sıcaklığı hatta içeride ki nem oranı dahi o kadar güzel ayarlanmış ki bir anda kendinizi tropik bir adada hissedebilirsiniz. İçerideki bitkilerden, şelaleye, balıklardan yılana kadar her şey öyle muhteşem ayarlanmış ki buradan çıkmak istemeyeceksiniz.

İçeride onlarca gölette çok farklı kuş ve balık türleri yer alıyor. Ayrıca Aslandan Kaplana koca kediler Hayvanat bahçesi içerisinde ilginizi çekecektir.

Su Aygırları Kölner Zoo uykudalar

Her gün 14.30’da hayvanat bahçesi görevlileri ile kuşların hazırladığı gösteri oldukça ilgi görüyor. Eğer sizin de zamanınız o saatlere denk gelirse ihmal etmeyin mutlaka izleyin. Bunun için ek bir ücret ödemenize gerek yok.

En çok ilgimi çeken yerlerden birisi de timsahların ve su aygırlarının bulunduğu yer oldu. Yine burada da doğal ortamlarına çok yakın bir alanda bu hayvanları izlemek mümkün.

Akvaryum bölümü Hayvanat bahçesinden çıktıktan sonra hemen karşınızda,  hayvanat bahçesine girdiğiniz biletler ile burada da gezme fırsatınız var.

Kanatlılarımız

Köln’ün hatta Almanya’nın en büyük akvaryumlarından olan bu muhteşem yerde yüzlerce balık türü ile tanışma fırsatınız olacak. Rengarenk balık türlerini izlemeye doyamayacaksınız.

Köln Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

Giriş ücreti 2019 yılı için :  Yetişkinler günlük kart  için 19.50 Euro, 4 yaşına kadar çocuklar ücretsiz 4-12 yaş arası çocukları için 9 Euro.

Güncel biletler için kendi web sitesine ziyaret edebilirsiniz : https://koelnerzoo.de/besuch

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Köln Hayvanat Bahçesi (1 Yorum)