Köln gezilecek yerler

/ 22 Eylül 2019 tarihinde eklendi 11 Ekim 2019 tarihinde güncellendi. / 167 okunma / 2 Yorum
Köln gezilecek yerler

Köln gezilecek yerler hakkında sizlere bilgi vermeye başlamadan önce Köln’ün çok kültürlü bir şehir olduğunu belirtmek isterim. Köln gezilecek yerler listesinin ilk sırasını neresi aldığını emin olun sizde tahmin edersiniz 🙂

Almanya’nın en önemli şehirlerinden birisi olan Köln’ü hepimiz ya biliriz yâda duymuşuzdur belki orada çalışan bir yakınınız, arkadaşınız vardır. Peki, hiç merak ettiniz mi Köln’de gezilecek yerleri. 2 bin yıllık tarihi mirasları barındıran müzeleri, katedralleri, gece hayatı ile Köln bilindiğinin aksine dolu dolu yaşayabileceğiniz bir şehir.

 1. Köln Katedrali

 2. Dom Katedrali

  Yapımına 1248 yılında başlanan ve 632 yıl sonra 1880 yılında tamamlanan Katedral, ortaçağın mimari şaheserleri arasında gösteriliyor. İnşa edildiği dönemde Köln’ün en yüksek binası olan Köln Katedrali bugün Köln’ün en yüksek ikinci binası. Şehrin hemen her yerinden görülebilen bu muhteşem bina Köln gezinizde hemen her köşede gözünüzün önünde olacaktır.

  Martinswinkel
 3. Ludwig Müzesi

 4. Çikolata fabrikatörü aynı zamanda sanat koleksiyoncusu olan Ludwig elinde bulunan tarihi ve sanatsal eserlerin bağışlaması sonucunda açılan bu müze Köln’ün en önemli müzelerinden birisi.

 5. Wallraf-Richartz Müzesi

 6. Muhteşem bir sanat müzesi demek sanırım daha doğru olur. Almanya’nın en büyük sanat müzelerinden olan Wallraf-Richartz Müzesi ortaçağdan 19. Yüzyıla kadar birçok resim barındırıyor.

 7. Roma – Alman Müzesi

 8. Roma dönemine ait birçok lahit, mozaik benzeri tarihi eserlerin bulunduğu müze Köln’ün önemli tarihi müzelerinden birisi.

 9. Columba – Diocesan Müzesi

 10. Köln Başpiskoposluğuna ait olan sanat müzesi 1853 yılında kurulmuş. 2004 adına uygun şekilde yeni binasına taşınan müze, Köln’ü ziyaret eden binlerce Hıristiyan tarafından ziyaret ediliyor.

 11. Köln Karnavalı Müzesi

 12. Almanya hele ki Köln karnavallar şehri. Karnavalın bu kadar çok olduğu şehre birde karnaval müzesi gerekirdi. Dünden bugüne Köln karnavalı hakkında bilgilere ulaşmak mümkün.

 13. Köln Şehir Müzesi

 14. Köln ilk Kurulduğu yer

  Köln ve yakın çevresinde bugüne kadar gelmiş tüm uygarlıklar hakkında bilgi alabilmenin en kesin yolu.  O “, Köln Şehri Tarihi Müzesi” olarak 1888 yılında kurulmuş. Sanat ve sanat tarihi açısından oldukça zengin eserler bulunuyor.

 15. Alman Spor ve Olimpiyat Müzesi

 16. Alman ve dünya olimpiyat tarihi hakkında bilmek istediklerinizin cevabını bu müzede bulmak mümkün.

 17. Çikolata Müzesi

 18. Almanlar ne garip değil mi?  Eğer ağzınızın tadı kaçmışsa Çikolata Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

 19. Crazy days

 20. Almanların farklı bir karnavalı daha eğer şubat ayı gibi oradaysanız mutlaka görün. Yerel şarkıların söylendiği, yerel kıyafetlerin giyildiği bu gün oldukça renkli geçiyor.

 21. Love Locks

 22. Hazır Köln’e gitmişken aşkınızı kalbinize kilitleyin ve anahtarı Hohenzollern Köprüsü üzerinden Ren nehrine atın. Köln’de son yıllarda uygulanan popüler bir uygulamalardan birisi. Gençler arasında hayli yaygın. Love Locks hakkında daha fazlası

 23. Tekne Turu

 24. Köln gezinizde mutlaka yapmanız gereken bir aktivite, şöyle düşünün Göcek’e gittiniz tekne turu yapmadan döndünüz. Köln içinde aynı şey geçerli. Eski kent dahil bir yeri panoramik olarak gezebilirsiniz.

 25. Kölner Zoo

 26. Almanya’nın en eski ve büyük hayvanat bahçesi olan Kölner Zoo, yüzlerce canlıya hem koruma sağlıyor hem de ziyaretçilerin bu hayvanları tanımasını sağlıyor. Egzotik canlılardan Aslana, Kaptandan timsaha tüm gününüzü ayırabileceğiniz harika bir yer. Daha fazla bilgi için Köln Hayvanat Bahçesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 27. RheinPark

 28. Kölner Zoo’nun hemen önünden teleferik ile başlayan heyecan dolu bu yolculuk bir çok aktivite ve yeşil alanı ile 2007 yılında Almanya’nın en güzel parkı seçilen Rheinpark uğramanız gereken yerlerden olmalı.

Köln gece hayatı

Köln gece hayatı olarak hem çok renkli hem de çok keyifli. Eşcinsel barlarından gece kulüplerine 50den fazla mekan ile hizmet veriyor. Köln’e kadar gelmişken test etmenizde fayda var.

Köln alış veriş içinde çok farklı seçenekler sunuyor. İşte alışveriş yapabileceğiniz cadde ve mekânlar ın bazıları Hohe Straße, Schildergasse, Breite Straße, Ehrenstrasse.

Köln konaklama

Köln konaklama olarak birçok farklı kategoride onlarca otel sizlere Köln gezinizde konaklama imkanı sağlayabilir. Gezi planınıza ve bütçenize uygun konaklama tesisi seçerek huzur dolu bir gezi geçirmek mümkün. Köln otellerinde en çok ilgimi çeken tarihi binaların dekore edilerek yapılmış olması.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Köln gezilecek yerler (2 Yorum)