Yeni yıla girmek için Dünya’nın en güzel 5 şehri.

/ 12 Ekim 2019 tarihinde eklendi 8 Ağustos 2020 tarihinde güncellendi. / 38 okunma / yorumsuz
Yeni yıla girmek için Dünya’nın en güzel 5 şehri.

Yeni yıla artık çok az bir zaman kaldı, bir çoğumuz yeni yıla girmek plan yapmaya başladınız, işte size yeni yıla girebileceğiniz dünyanın en güzel 5 şehrini sizler için listeledik.

Yeni yıla girmek için Dünya’nın en güzel 5 şehri

Yeni Yıla Girmek Dünyanın bir çok ülkesi şimdiden yeni yıl coşkusuna hazırlanmaya başladı bile. Biz bu makaleyi hazırlarken kimisi evlerini süslemeye başlarken bir çok büyük firmada birbirinden farklı yeni yıl dekorasyonu için adeta yarışıyor. Bazı ülkelerde en muhteşem yeni yıl partisi ve gösterisini sunmak için tüm çabalarını sarf ediyorlar.
Bu makalemizde en güzel yeni yıl gösterilerinin yapıldığı şehirlerde ve yeni yıla girmek için en ideal yerler hakkında sizlere bilgiler sunmaya çalışacağız. Büyük coşkunun hakim olduğu bu özel günde her ülke en ünlü cadde, sokak, köprü veya kulelerden başlattıkları havai fişek gösterileri ile adeta büyülü bir gece yaşamaktalar. Eğlencenin zirveye çıktığı bir anda başlayan geri sayımın ardından patlayan havai fişekler gecenin karanlığını renk cümbüşüne çevirmekte.

Yaklaşık 10-15 dakika arasında süren bu gösterinin maliyeti milyonlarca dolar olsa da halkının bu özel günü en özel şekilde karşılamaları için devletler hiç bir şeyden kaçınmadığı bir gerçek. Müzik, eğlence, gösteriler, konserler bu özel gecede tüm sokak eğlenceleri ücretsiz. İşte dünyanın en güzel yeni yıl gösterilerinin yer aldığı ülkeler ve şehirler.

Londra’da Yeni yıla girmek

Londraİngiltere’nin başkenti Londra her yıl coşkulu bir gösteri ve kalabalık eşliğinde yeni yıla merhaba diyor. Big Ben olarak bilinen saat kulesinden başlayan harika gösteri Londra’nın farklı noktalarından daha farklı manzaralar ile görmek mümkün. London Eye olarak bildiğimiz Avrupa‘nın en büyük dönme dolabından daha farklı, Thames Nehri’den bir başka güzel gözlemek mümkün. Kısaca her açıdan daha farklı bir güzelliği yaşamanız mümkün. Gösterileri 250 ila 500 bin katılımcının izlediği tahmin ediliyor. Yeni yılın ilk saniyesi ile birlikte başlayan havai fişek gösterisine kiliseden yükselen çan sesleri eşlik ediyor. Kalabalıktan yükselen çığlık sesleri, müzik sesi, kilise çanı ve havai fişeklerinin patlama sesleri farklı bir ses armonisi sunuyor. avcılar escort

 Hong Kong, Çin’de Yeni yıla girmek

Kong KongÇin’in en önemli şehri Hong Kong’da şehrin en yüksek binasından başlayan gösteriler adeta tüm şehirden yükselen renkli ışık gösterileri ve havai fişekler ile bir anda şehrin atmosferini değiştiriyor. Milyonlarca kişinin izlediği bu gösteriler Hong Kong’un ve Çin’in hızla değişen yüzünün bir göstergesi olarak algılanabilir. Dünyada yeni yıla ilk giren ülkeler arasında beşinci sırayı alan Hong Kong’da eğlenceler çeşitli faaliyetlerle sabahlara kadar sürmekte.

Sydney, Avustralya’da Yeni yıla girmek

Sydney Yeni yıla girmekYeni Zellanda’nın hemen ardından yeni yıla merhaba diyen Sydney’de belki de dünyanın en etkileyici gösterileri düzenleniyor. Sydney’in meşhur liman köprüsü üzerinde büyük bir eğlence ve müzik ile başlayan gösteriyi şehrin onlarca noktasından aynı paylayan havai fişekler izliyor. Sydney’i adeta renkli ışıklar kaplıyor. Sydney Liman Köprüsünden bu muhteşem gösteriyi 1,5 – 2 milyon katılımcı izliyor.

Auckland, Yeni Zelanda’da 2020 yılına merhaba demek

Auckland, Yeni Zelanda Yeni yıla girmekYeni yıla ilk merhaba diyen ülke Yeni Zelanda’da yeni yıl coşkusu muhteşem ötesinde coşku ve eğlence ile kutlanıyor. Yeni yıla ilk giren ülke olmasının bir avantajı ülkede yapılan tüm gösterilerin tüm dünyada izleniyor olması. Auckland, ülkede en çok eğlencenin organize edildiği yer. Özellikle Sky Tower’da yapılan havai fişek gösterileri nefes kesiyor.

Washington, Amerika’da Yeni yıla merhaba demek

WashingtonGüzel bir şehirde güzel bir eğlence ile yeni yıla merhaba demeyi kim istemez. Geri sayımın başlamasının ardından sessizliğin hakim olduğu Washington’u geri sayımın bitmesi ve yeni yıla merhaba denmesinin ardından patlayan havai fişekler bozuyor. Yüz binlerce kişinin aynı anda attığı çığlıklar ve havai fişeklerinin patlama sesleri ile sanki şehir sıkıyormuş hissi veriyor. Şehrin hemen her noktasında farklı bir eğlence organize ediliyor.

 

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.