Penang gezilecek yerler ve Penang balayı tatili !

/ 24 Eylül 2019 tarihinde eklendi 26 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 31 okunma / yorumsuz
Penang gezilecek yerler ve Penang balayı tatili !

Bu makalemiz her ne kadar Penang gezilecek yerler hakkında olsada balayı çiftleri için Penang balayı tatili konusunda rehber olacağına inanıyorum. Haydi şimdi Penang balayı tatili sırasında keşfetmeniz Penang gezilecek yerler hakkında konuşalım.

Balayı tatilini unutulmaz kılan etkenlerden birisi sıra dışı olması, ikincisi ile yeni yerler keşfetmenin verdiği o garip heyacandır. Bu ikisi hayatınız boyunca unutmayacağınız anıları oluşturur. Balayı tatili ile egzotizmi özdeşleştirenler için keşfetmeniz gerektiğini düşündüğüm harika bir yerden bahsetmek istiyorum, işte o yer Penang.

Penang’ı balayı çiftleri için önermemin tek nedeni egzotik olması değil, egzotikliğin yanında sizlere balayı tatilinizde ‘AAAA’ dedirtecek muhteşem güzelliklerinin olması. Egzotik bir ada olmanın yanında büyüleyici güzelliklerede sahip olan Penang, Malezya’nın batı kıyılarında bulunan bir adada küçük bir kent. Bu kenti balayı çiftleri için özel kılan bir çok neden olsada öncelikli neden şeker beyazı kumsalları. Bizim alışık olduğumuz kumsallardan çok daha farklı geleceği kesin. Biz genelde ince kumlu plajlara, çakıllı plajlara hatta altın sarısı kumsallara biliyoruz değil mi? Ama burada okyanusun turkuaz rengi ile bembeyaz kumsalların buluşması, hele ki gün batımı manzarasında görülmeye değer.

Penang

Kumsallar & tropikal bahçeler

Penang’ın şeker beyazı kumsallarından sonra görmeniz gereken bir diğer tropikal bahçeler olmalı. Egzotizmin tüm zenginliklerini bulabileceğiniz bahçeler mutlaka görmeniz gereken güzellikleri, tatmanız gereken egzotik lezzetleri barındırıyor.

Penang kent merkezinde bulunan tapınaklar ilgi odağınız olacağı kesin. Uzun zaman ayırmanızı önereceğim kent gezisinde bu tapınakları mutlaka gezin, görkemine hayran olacağınız, yüzlerce resim çekeceğiniz kesin.

Otel

Eğer ki Penang balayı tatilinize yakışır bir otel arıyorsanız sizlere önerim, Penang’tan yaklaşık 1,5 Deniz Mili uzaklıkta ki ve küçük bir adada bulunan Jerejak Resort & Spa Hotel olacaktır. Aslında küçük bir ada da bulunan otel demek yerine ada oteli demek sanırım çok daha doğru olacaktır. Otel içerisinde bir balayı tatilinizde sizlere mutlaka yapın, heyecan katın dediğim tüm aktiviteler mevcut. Trekking, dağcılık, dalış bunlardan bir kaçı denebilir ama bir diğer önemli detay otelin aynı zamanda güzelde bir SPA otel olması. SPA için hazırlanan bungalovlarda bir çok farklı terapi uygulanmak bu terapiler sizlere düğün yorgunluğundan arınmanızı sağlayacaktır.

Eğer konaklama için bu oteli tercih ederseniz şehir merkezine ulaşım konusunda endişeniz olmanız, kısa bir tekne yolculuğunun ardından Penang şehir merkezine gelebilir ve burada tüm şehri keşfetmeye gezmeye devam edebilirsiniz. Penang’ı kuşbakışı görmek için Georgetovvn’da bulunan Penang Tepesine mutlaka çıkın. Her şehri seyrecek mutlaka yüksek bir tepe yada yapı vardır Penang’ıda seyretmeye doyamayacağınız yer işte bu tepe.

Tepede bulunan botanik bahçeleri içerisinde binlerce farklı çiçeğin barındığı cennetvari bir yer. Burada oldukça uzun zaman geçirmek isteyeceksiniz. Bu kadar uzun zamanın sonunda açlık hissederseniz Malay ve Çin mutfağının bir karışımı olarak ortaya çıkan Nyonya yemeklerini mutlaka deneyin. Bu farklı mutfağın lezzetlerini tatmak ve baş başa zaman geçirmek için Nyonya Secrets’e uğrayabilirsiniz. Burada ki yemek kültürü bizimkine oldukça uzak, bizim kültürümüze yakın ama Nyonya mutfağındanda birşeyler olsun isterseniz Muz Yaprağında Balık deneyin derim.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.