Koh Poda Adası’nda neler yapılmalı?

/ 29 Eylül 2019 tarihinde eklendi 29 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 31 okunma / yorumsuz
Koh Poda Adası’nda neler yapılmalı?

Koh Poda Adası Tayland gezisi planı yapanlar için mutlaka görülmesi gereken Tayland adaları arasında. Eğer Tayland’ın Krabi bölgesinde tatilinizi yapıyorsanız Koh Poda Adası’na bir ziyaret gerçekleştirin.

Turkuaz mavisi okyanus kıyılarını süsleyen bembeyaz kumsallar, aralarda dekoru tamamlayan küçük ilginç kaya adaları, kumsalı süsleyen palmiye ağaçları, egzotik ormandan gelen tropikal meyve kokuları, rüya gibi geliyor değil mi? Ama bu kadarla sınırlı değil Koh Poda Adası’nın güzellikleri.

Koh Poda Adası
Koh Poda Adası

Koh Poda Nasıl bir yer?

Koh Poda Adası, 4 adadan oluşan adalar gurubunun en büyüğü. Etrafını çevreleyen diğer adalar Koh Kai, Ko Mo ve Koh Thap adaları sanki muhteşem tablosal güzelliğe farklı bir hava katıyor. Phi Phi Milli Parkı tarafından korunan adaya kıyıdan kiralık tekneler ile ulaşılabiliyor. Zengin mercan rezervine sahip olan adada dalış için çok elverişli.

Koh Poda’ya nasıl gidilir?

Su seviyesinin azaldığı dönemlerde adalar arası neredeyse yürüyerek geçmek mümkün hale geliyor. Sanki 3 adayı birbirine bağlayan beyaz kumdan bir yol gibi görünen manzara kaçırılmaz güzellikte.

4 adayı kapsayacak bir tur için bir günlük zaman ayırmanız yeterli. Tekne turu esnasında yüzme molaları veriliyor. Bu arada aynı gün 4 farklı adanın farklı atmosferlerinde yüzme fırsatını kaçırmayın.

Adanın iç kısımlarında yer alan ormanlar bazı bölümlerde sahile kadar uzanıyor hatta bazı kumsallar çam ağaçlarının gölgesinde kalıyor. Yeşil ile turkuaz mavisinin muhteşem uyumuna burada tanıklık edebilirsiniz.

Adalara ulaşmak için günlük tekne kiralamak mümkün günlük kirası 1.200 Baht ve 30 dakika kadar yolculuk sürüyor. Sürat tekneleriyle 15 dakika gibi bir zamanda ulaşmak mümkün. Konakladığınız otelden turlara katılmak mümkün, turla gelmenin avantajı siz uğraşmıyorsunuz her şeyi onlar planlıyor. Buraya kadar tamam. Ama turlarda genelde 4 adayı aynı anda ziyaret ediyorsunuz buda Koh Poda Adası’nın güzelliklerini keşfetmek için sizlere yeterli zaman bırakmıyor. Koşturmaca bir gezi oluyor.

Koh Poda Adası gezisi için öneriler

Adada yeme içme için pek seçenek yok, bu nedenle çantanızda yiyecek içecek bulundurmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Onun haricinde deniz gözlünüzü takın, o berrak sularda balıkları seyrederek tüm gün yüzün.

Koh Poda Adası için cennetin bir parçası demek hiçte abartı olmaz; beyaz kumlu plajlar, sımsıcak deniz suyu, güzel manzaralar, harika renkler.

Tayland tatilinize veya gezinizde uğrayabileceğiniz bir diğer Tayland Adası : Koh Samui

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.