Dubai gezilecek yerler ve Dubai balayı tatili

/ 27 Eylül 2019 tarihinde eklendi 27 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. / 61 okunma / yorumsuz
Dubai gezilecek yerler ve Dubai balayı tatili

 

Dubai gezilecek yerler sadece kumsallar ve çölden ibaret değil; tam aksine Dubai gezilecek yerler arasında lüks mağazalar, restoranlar vs bir çok seçenek var.

Dubai için ne yazmak gerekir tam olarak emin değilim aslında, petrolün getirdiği zenginliği dev turizm yatırımlarına dönüştürdü. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci büyük emirliği olmasına rağmen lüks ve gösteriş alanında hiç bir yer onunla yarışamıyor, boy ölçüşemiyor.

 

Dubai balayı tatili

 

Şehrin her yerinde devasal gökdelenler yükseliyor. Tonlarca çelik ve camdan oluşan dev gökdelenler Dubai’nin zenginliğini kanıtlarcasına göğe doğru yükseliyor.

Dubai gezilecek yerler : Kumsallar

Uzun beyaz kumsalları, suyun üzerine inşa edilen çok yıldızlı otelleri, sizi kendinizden geçirecek SPA merkezileri, dünyanın en ünlü ve lüks markalarını barındıran alışveriş merkezleri ile lüks bir balayı arayışında olan herkesi kendine çekmeyi başarıyor. Nedenini hiç bilmesemde Dubai beni hiç bir zaman kendisine çekmedi. Defalarca gitmiş olsamda inşallah bir daha yolum düşmez diyerek geri döndüğüm bir yer diyebilirim. Hatta balayı tatili planlarını yaptığım bir çok çiftin masallar diyarından gelmişcesine mutlu dönmelerine rağmen aynı etkiyi bende yaratamadı bu belkide lüks ve gösteriş sevmediğimden olabilir.

 

Dubai gezilecek yerler

 

Ama konforlu bir balayı arayışı içerisinde iseniz Dubai sizler için iyi bir tercih olacaktır. Gerek balayı tatili için gerekse yorgunluklarını atmak için dünyanın her yerinden ünlüler Dubai’ye geliyor ve bu bir akımın başlangıcı oldu gibi. Yeni evlenen bir çok çift balayı tatillerini Dubai’de geçirmek için can atıyor. Gerçek olan bir şey var ki, oda Dubai sadece ölçüsüz zenginlikten oluşan bir şehir değil, balayı tatilinize renk katacak çok fazla seçenek var.

Şehrin eski mimarisi hayran uyandıracak cinsten bunun yanında rüzgar kuleleri, camiler, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz pazarlar, otantik Arap yemekleri, çölün yakıcı sıcağında yapılan çöl safarileri, golf sahaları hatta kayak merkezileri, eski Dubai ile yeni Dubai’yi bir birine harmanlıyor.

 

Dubai gezisi

 

Dubai’de neler yapılır?

Deniz, kum ve güneş üçgeni dışına çıkmak isterseniz sizlere kesinlikle önerim çöl safarileri olacaktır. Atv ile yapılan turların yanı sıra deve veya safari cipleri ilede yapılabilmekte. Benim buradaki favorim kesinlikle ATV olacaktır.

Dubai Creek adı verilen haliç, kenti Bur Dubai ve Deira olmak üzere ikiye bölüyor. Kenti boylu boyunca kesen bu haliç üzerinde çalışan abralardan birine atlayarak muhteşem bir manzara ziyafeti çekebilirsiniz. Eğer kent halkının telaşlı yolculuğu keyfimizi bozmasın derseniz bir diğer alternatif de size özel bir tur için özel araba kiralamanız.

 

Dubai Çöl Gezisi

 

Halicin en ucunda bulunan Garhud Köprüsü’nün arkasında; büyük flamingoların da aralarında yer aldığı binlerce göçmen kuşa ev sahipliği yapan doğal parka uğramayı ihmal etmeyin.

Her iki bölgede de modern ve tarihi yapılar iç içe geçmiş olmakla birlikte, kentin tarihi ve kültürel mirasını oluşturan önemli noktaların büyük bölümü Bur Dubai’de. Kentin gizemlerini keşfetmek için bu bölgeye bolca zaman ayırmalısınız.

Paylaşmak ister misin?

Jaseph

Bir gezgin ne yapar ki: gezer, görür, fotoğraf çeker, yazar ve sizlerle paylaşır.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.